Břeclav. Další domácí zápas fotbalistů MSK Břeclav A v Moravskoslezské fotbalové lize přinesl remízu 1:1 s MFK Vyškov. Je otázkou, zda se jedná o bod získaný, nebo o dva body ztracené. V minulém ligovém ročníku byl totiž právě Vyškov družstvem, se kterým celek MSK inkasoval nejvyšší prohry (2:5 a 0:4). Na druhé straně byl v sobotním zápasu vyloučen brankář Vyškova a hosté hráli téměř hodinu v desíti. Místo pojištění vedení domácích ale Vyškov dokázal i v početním oslabení vyrovnat a postaral se tak o dělbu bodů.

 

MSK Břeclav-MFK Vyškov 1:1 (1:0)                                                                                                                          Klíčovým momentem zápasu byla 32.minuta. Lucas Carvalho pronikl do šestnáctky Vyškova, byl hostujícím brankářem faulován, což mělo za následek jeho vyloučení a nařízení pokutového kopu. Ten obvyklý exekutor penalt Pavel Simandl proměnil ve vedoucí branku MSK, když chladnokrevně poslal míč na opačnou stranu, než očekával gólman. „Měli jsme ještě dvě, tři gólové šance do poločasu. Carvalho s Tomášem Pospišem ale nevyřešili nadějné situace ideálně a dobrou Pospišovu střelu vytáhl brankář hostí mimo tři tyče,“ vyslovil spokojenost s celým prvním poločasem asistent trenéra Ivana Dvořáka mladšího, který znovu nastoupil na postu stopera, Michal Škrabko. Pojistka vedení by se hodila, ale nedošlo k ní.

 

„V šatně jsme říkali hráčům, že je třeba nadále držet míč a hrát dopředu,“ řekl po zápasu trenér Dvořák. Na hřišti to ale vypadalo opačně. Hráči MSK se brzy zbavovali míčů, nakopávali je dopředu, kde se jich Vyškov zmocňoval, vracel je zpět a dostával se do nebezpečných herních situací. Postupně tak i v oslabení přebíral iniciativu a zle obraně MSK zatápěl. Stoupající nervozita v řadách domácích fotbalistů vedla k chybám, které dělali i zkušení hráči, kteří měli své mladší kolegy v těžkých chvílích podržet. Výsledkem tlaku Vyškova byl v 77.minutě faul Ivana Dvořáka v boji o míč ve výskoku těsně před šestnáctkou a i když střela z nařízeného přímého volného kopu nebyla nijak zvlášť nebezpečná, našla cestu za záda Lukáše Prokopa. „“Vyškov má svou kvalitu, o čemž svědčí jeho postavení v tabulce. Za normálních okolností bychom remízu uvítali, ale po dobrém prvním poločasu a při hře jedenácti proti desíti ztráta bodů mrzí,“ uzavírá komentáře hrající trenér Dvořák, kterému podle jeho slov trvalo dva dny, než sobotní výsledek strávil.

 

Fotogalerie: http://www.mskbreclav.najednou.cz/galerie2/249/

 

Sestava: Prokop – Košut, Svoboda, Dvořák, Fojtík – Paděra, Simandl – Jurčík (70.Sycha), Šenkeřík (60.Silveira), Carvalho (80.Lapin) – Pospiš.

 

Další výsledky: Uničov-Mohelnice 1:1 (1:0), Otrokovice-Zlín B 1:0 (1:0), Slovácko B-HFK Olomouc 4:0 (2:0), Kroměříž-Velké Meziříčí 1:2 (0:1), Prostějov-Líšeň 2:1 (1:1), Hlučín-Vítkovice 4:2 (2:1), Třebíč-Hulín 1:1 (0:0).

 

Tabulka po 13.kole: 1. 1.SK Prostějov – 30 bodů, 2.MFK Vítkovice – 25, 3.SK Uničov – 24, 4.FK Hlučín – 20, 5.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 20, 6.FC Viktoria Otrokovice – 19, 7.FC Velké Meziříčí – 19, 8.MFK Vyškov – 18, 9.SK Spartak Hulín – 18, 10.FK Fastav Zlín B – 18, 11. 1.FC Slovácko B – 13, 12. 1.HFK Olomouc – 13, 14.FK Mohelnice-Moravičany – 12, 14.MSK Břeclav – 11, 15.Horácký FK Třebíč – 11, 16.SK Líšeň – 9.                                                                                                                                                                       

Hodně důležitý bude výsledek MSK ve čtrnáctém kole podzimní části MSFL. Bude v něm v sobotu 31.října od 14 hod hostem posledního celku tabulky SK Líšeň, který v posledních kolech také zvedá hlavu. Doma remizoval s Hlučínem 1:1, na Slovácku uhrál bod za 0:0 a nyní v Prostějově vedl 1:0 a podlehl vedoucímu celku tabulky jen těsně 1:2.

Zpět