Dorost MSK U19 vítězný, béčko mužů MSK začalo porážkou

 

Ve druhém kole Zimního turnaje zámeckého pivovaru Břeclav se představila obě zúčastněná družstva fotbalistů pořadatelského klubu MSK. Dorost MSK U19, vedený trenérem Jiřím Pechou, hrál vložený zápas s Brodským, celkem ze skupiny B, který jako břeclavští mladíci měl při lichém počtu účastníků ve skupině volný los. Výhra devatenáctky 4:0 (1:0) se ale počítá, navázala na první turnajové kolo, v němž rovněž uspěla výhrou 5:3 nad Kosticemi.

 

V prvním poločasu padla branka po přímém kopu Tomáše Horčičky, po němž úspěšně hlavičkoval Tomáš Košut. Několik dalších nadějných gólových příležitostí zůstalo nevyužito. Ve druhé půli dobrá hra dorostenců MSK pokračovala a byla navíc vyjádřena dalšími třemi brankami. Na 2:0 zvýšil Ondřej Pohanka, po něm se ještě dvakrát trefil Ivo Tetur.

 

Muži MSK B jako celek začnou trénovat až v prvních únorových dnech, zatím se jejich kádr skládal převážně z dorostenců, kteří trénují s devatenáctkou nebo s kádrem třetiligového áčka mužů, ze základního kádru béčka se na hřišti objevili tři hráči a jeden mladý fotbalista je v Břeclavi na zkoušku.

 

Trenér Marcel Houška měl k dispozici jen dvanáct hráčů a tím i minimální možnosti střídání. Navíc jeho celek pořádně zaspal, ve 26.minutě již prohrával s Moravským Svatým Jánem po hrubých chybách v obraně 0:3. Pak díky Davidu Kolajovi a Matěji Wallischovi dotáhl na 2:3, ale vzápětí se soupeřům podařilo s pomocí dvojnásobné teči skórovat počtvrté. Poločas tak skončil 2:4.

 

Ve druhé části hry přidal zkušený slovenský celek další dvě branky a až v závěru po úniku Jana Hlocha a jeho střele vyražené brankářem dosáhl Kolaja svého druhého gólového zápisu, určujícího konečný výsledek na 6:3 pro Moravský Svatý Ján.

 

Ve 3.kole zimního turnaje bude hrát devatenáctka MSK v sobotu 1.února (od 14:50 hod) se Sekulemi, muži MSK Břeclav B se pokusí získat první body na úkor Brodského v neděli 2.února (od 14:50 hod).

Zpět