MSK Břeclav A-Dunajská Lužná 0:2 (0:0)

 

V dalším přípravném zápasu na mistrovské jaro nastoupili fotbalisté MSK Břeclav na přírodní trávě v Sedleci, kde jim byl v sobotu 7.března soupeřem vedoucí celek třetí slovenské ligy, OFK Dunajská Lužná. Kvůli nedostatečné koncentraci břeclavských fotbalistů v závěrečných minutách odjeli hosté s výhrou 2:0, přestože by průběhu zápasu odpovídala spíše bezbranková remíza.

 

V první půli hájil branku MSK Lukáš Prokop, který v prvních dvaceti minutách zmařil dvě dobré šance hostí ke skórování. Pak přišli ke slovu břeclavští fotbalisté, přihrávky z brejků ale nenacházely kopačky střelců a několikeré přečíslení dva na jednoho většinou vůbec nekončilo ohrožením branky hostí. Z územní převahy nastřelil Ivo Tetur břevno a do výhodné šance se dostal Pavel Jurčík, propásl však ideální moment ke střelbě a tečovaný míč skončil vysoko nad. „Chyběli mi pohotoví útočníci. Pavol Giertl a Antonín Horváth sice hráli, ale nebyli zcela zdravotně fit, a stále postrádáme zraněného Tomáše Pospiše, který dal Hodonínu v přípravě dvě branky,“ posteskl si trenér MSK A Karel Bečka.

 

Druhá půle vypadala lépe, fotbalisté MSK se dostávali do dobrých střeleckých příležitostí, dokázali z nich ale po střele Tadeáše Zezuly jen znovu orazítkovat břevno branky slovenského soupeře. Vše nasvědčovalo ukončení zápasu s výslednou bezbrankovou remízou. Pár minut před koncem hrací doby však po zbytečné ztrátě míče uprostřed hřiště přišla šťastná dalekonosná střela hostí z dobrých pětatřiceti metrů, která zapadla za záda střídajícího brankáře Dominika Kunického. A aby toho nebylo málo, přidali hosté v devadesáté minutě ještě jeden gól po dorážce ze skrumáže z akce, která začala rohovým kopem.

 

„Stále ještě nebyl náš tým kompletní. Trénovat by již měli začít Ivan Dvořák a Tomáš Pospiš, jen Jana Hlocha ještě budeme muset pár dnů postrádat. Konečně by se v Břeclavi měli objevit i Vladimír Smirnov a Lucas Carvalho. Hráli jsme poprvé na přírodní trávě, a to je něco zcela jiného, než na umělce. Proto je nejvyšší čas začít s tréninky na Slovanu na přírodním terénu,“ dokončuje své poznámky k zápasu s Dunajskou Lužnou trenér Bečka.  

 

Aby se do přípravy zapojilo co nejvíce hráčů z plánované základní sestavy, byl nad předem připravený program dohodnut navíc přátelský zápas se Spartou Brno na středu 12.března (od 18 hod), v Břeclavi na umělé trávě. Série přípravných zápasů na ligu by měla být ukončena v sobotu 14.března znovu v Sedleci na přírodní trávě proti Vyškovu, se kterým se fotbalistům MSK v obou zápasech 3.ligy vůbec nedařilo.

 

Fotogalerie: http://www.mskbreclav.najednou.cz/galerie2/179/

 

Sestava MSK: Prokop (60.Kunický) – Dobšíček, Zezula, Klusák (60.Lošťák), Košut – Sycha, Simandl, Paděra, Jurčík (70.Pohanka) – Giertl (46.Horváth, 70.M.Horčička), Tetur. 

Zpět