MSK Břeclav-1.FC Slovácko B 1:0 (1:0)

 

Boj o záchranu v Moravskoslezské fotbalové lize pro celek MSK Břeclav vrcholí. Ve 28.kole se áčko MSK dočkalo poprvé pod vedením trenéra Karla Bečky  tříbodového zisku, když na vlastním hřišti porazilo béčko Slovácka 1:0. S nadsázkou se dá říci, že to byl zápas Patrika Levčíka. Nejprve se stal úspěšným střelcem družstva a v samotném závěru zápasu zachránil tři body, když vykopnul z brankové čáry míč, který se již dostal za záda brankáře Lukáše Prokopa.

 

V prvním poločasu měli více ze hry hosté, ale fotbalisté MSK pozorně bránili a vyráželi k protiútokům. Po jednom z nich následovala série rohových kopů, až se míč z kopačky Pavla Simandla dostal na hlavu Radka Sasína, ten ho prodloužil k Levčíkovi a jeho rybička zblízka rozvlnila síť. Běžela patnáctá minuta zápasu a jak se později ukázalo, byl to jeho rozhodující moment. Do konce první půle měla Břeclav ještě pár dalších dobrých šancí, u nichž byli Pavel Simandl, David Jukl a Tomáš Benetka, skóre se ale nezměnilo.

 

Slovácko B se do vážnějšího ohrožení branky Lukáše Prokopa nedostalo. V úvodních minutách druhého poločasu hosté ještě trochu přidali, dostali se i do dvou dobrých střeleckých příležitostí, Prokop byl ale na místě a nebezpečné míče vytěsnil na roh. MSK zůstával v obranném valu a vyrážel k protiútokům. Dostal se do několika nadějných herních situací, žádná z nich ale nepředstavovala stoprocentní šanci na zvýšení vedení. Jednou se sice dostal míč z kopačky Davida Kočiše po dorážce do sítě Slovácka, branka ale nebyla uznána pro jeho postavení mimo hru.

 

Nebezpečí zahrozilo v poslední minutě, když se po standardní situaci dostali hosté k možnosti vyrovnat, ale jak již bylo uvedeno, Prokopa zastoupil na brankové čáře dobře postavený Levčík. „Jsme spokojeni se ziskem tří bodů, ve druhé půli jsme ale hráli zbytečně nervózně, báli jsme se o výsledek. Pokud bude tento tým hrát tak, jak v minulém kole ve Zlíně a dnes, tak nemusíme mít o jeho budoucnost obavy,“ řekl po úspěšném zápasu trenér MSK Karel Bečka.

 

Fotogalerie ze zápasu: http://www.mskbreclav.najednou.cz/galerie2/125/

 

Sestava MSK: Prokop – Šilinger (80.Hloch), Šenk, Paděra, Benetka – Lapeš (89.Wallisch), Simandl, Sasín (67.da Silveira), Levčík – Jukl (86.Adams), Kočiš (65.Netopilík).

 

Další výsledky 28.kola: Orlová-Kroměříž 0:0 (0:0), Třebíč-HFK Olomouc 1:1 (0:1), Mikulovice-Hulín 0:2 (0:1), Opava-Hlučín 2:1 (1:0), Uničov-Zlín B 2:3 (0:2), Sigma Olomouc B-Prostějov 3:2 (3:0), Žďár nadSázavou-Zábřeh 1:2 (1:0).

 

Tabulka: 1.Slezský FC Opava – 56 bodů, 2.SK Sigma Olomouc B – 53, 3. 1.SK Prostějov – 48, 4.Sulko Zábřeh – 45, 5. 1.FC Slovácko B – 45, 6.SK Spartak Hulín – 44, 7.Horácký FK Třebíč – 44, 8. 1.HFK Olomouc – 37, 9.SK Uničov – 35, 10.FK Slávia Orlová-Lutyně – 35, 11.FK Mikulovice – 34, 12.FC Fastav Zlín B – 33, 13.FC Hlučín – 33, 14.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 29, 15.MSK Břeclav – 25, 16.FC Žďas Žďár nad Sázavou – 20.

 

Program 29.kola: Opava-Orlová, Hlučín-Mikulovice, Hulín-Sigma Olomouc B, Prostějov-Žďár, Zábřeh-MSK (8.6. 16:30 hod), Slovácko B-Uničov, Zlín B-Třebíč, HFK Olomouc-Kroměříž.

Zpět