Mohelnice, Břeclav.  Po dvanáctém kole Moravskoslezské fotbalové ligy se závěr tabulky ještě více zahustil. Muži MSK Břeclav přivezli bod z Mohelnice, Slovácko B prohrálo ve Zlíně a Třebíč v Kroměříži, ale poslední tým tabulky SK Líšeň se na tuto trojici dotáhl na rozdíl jediného bodu po vysoké výhře s Otrokovicemi. Boj o záchranu, respektive o co nejlepší pozici před odvetnými koly, tak bude dál pokračovat.

FK Mohelnice-MSK Břeclav 1:1 (1:0)

Své čtvrté podzimní remízy dosáhli fotbalisté MSK na hřišti nováčka soutěže FK Mohelnice, který si tak před nimi udržel jednobodový náskok. Pro Mohelnici to byla již osmá remíza z dvanácti zápasů.         V prvním poločasu se domácí prosadili jen jednou, když jejich nejlepší hráč David Bača převzal míč, obešel obránce MSK a tečovanou tvrdou střelou k tyči překonal brankáře hostí Lukáše Prokopa. Další šance domácí neměli, nebyli schopni udržet míč na polovině soupeře, chyběla jim kvalita hry směrem dopředu. Hosté měli velkou šanci na vyrovnání ve 35.minutě, když po kolmici od Pavla Simandla šel Milan Sycha sám na brankáře, ale nastřelil jen jeho nohy. Další příležitost pár minut před závěrem poločasu měl na svých kopačkách Lucas Carvalho. Byl s míčem v šestnáctce domácích, místo přihrávky na volného Tomáše Pospiše, který by dorážel do prázdné branky, se mu „kulatý nesmysl“ zamotal mezi nohy a bylo po šanci.

Pozitivní vliv na výkon MSK ve druhém poločasu měly změny v rozestavení hráčů. Do hry naskočil Matěj Wallisch na pravou stranu obrany, Tomáš Košut se přesunul do defenzivního středu, Simandl pod hrot a Carvalho na kraj. Mohelnice měla jen jednu šanci, znovu to byl Bača, který orazítkoval tyč Prokopovy branky. Pak přišla světlá chvíle MSK, na jejímž startu byl hrající trenér Ivan Dvořák. V 58.minutě vzal míč ve středu hřiště hráčům FK, přihrál za obranu Simandlovi, který zkušeně kličkou obešel brankáře a skóroval z velmi ostrého úhlu. Trenér domácích chtěl, aby jeho hráči udrželi vedení za cenu odkopávání míčů, třeba i na tribunu, oni ale chtěli hrát fotbal, kličkovali a doplatili na ztrátu míče. Ke třem bodům byli hosté blízko, když se patnáct minut před koncem zápasu dostal Carvalho stejně jako předtím Sycha sám před brankáře domácích, ten ale tuto nebezpečnou situaci opět vyřešil. V nervózním závěru již byla obě družstva smířená s dělbou bodů. „Za výkon ve druhé půli jsme si body rozhodně zasloužili,“ řekl po zápasu asistent trenéra Ivana Dvořáka Michal Škrabko, vystupující tentokrát v roli hlavního kouče.

Sestava: Prokop – Fojtík, Dvořák, Klusák, Košut – Paděra, Simandl – Jurčík (46.Wallisch), Carvalho (78.Silveira), Sycha – Pospiš (89.Svoboda).

Další výsledky: HFK Olomouc-Hlučín 1:1 (1:1), Kroměříž-Třebíč 5:1 (2:0), Vyškov-Prostějov 1:1 (1:1), Líšeň-Otrokovice 6:0 (3:0), Vítkovice-Hulín 0:1 (0:0), Velké Meziříčí-Uničov 1:2 (0:2), Zlín B-Slovácko B 2:1 (1:1).

Tabulka po 12.kole: 1. 1.SK Prostějov – 27 bodů, 2.MFK Vítkovice – 25, 3.SK Uničov – 23, 4.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 20, 5.FC Fastav Zlín B – 18, 6.MFK Vyškov – 17, 7.FC Hlučín – 17, 8.SK Spartak Hulín – 17, 9.FC Viktoria Otrokovice – 16, 10.FC Velké Meziříčí – 16, 11. 1.HFK Olomouc – 13, 12.FK Mohelnice – 11, 13. 1.FC Slovácko B – 10, 14.MSK Břeclav – 10, 15.Horácký FK Třebíč – 10, 16.SK Líšeň – 9.                                                                                                                                                 Třináctý zápas podzimní části MSFL čeká fotbalisty MSK Břeclav v sobotu 24.října. Od 10:30 hod budou hostit celek MFK Vyškov, který je zabudovaný v klidném středu tabulky soutěže.