FK Slávia Orlová-MSK 0:0 (0:0)

Fotbalisté MSK Břeclav přivezli z 22.kola Moravskoslezské fotbalové ligy cenný bod z hřiště Orlové za bezbrankovou remízu 0:0. V pokračujícím boji o záchranu v soutěži je to záchytný bod družstva trenéra Milana Valachoviče. Další porážka by sebevědomí Břeclavi ještě více srazila, vybojovaný bod dává přece jen naděje na lepší zítřky.

I bez zraněných kádrových hráčů Radka Sasína a Lucase Carvalha byl celek MSK v první půli aktivnější a měl i jednu vyloženou gólovou šanci. V sedmé minutě ale kapitán Břeclavi Pavel Simandl po standardní situaci hlavičkoval z dobré pozice jen nad břevno branky Orlové. A protože ani některé nadějné šance domácích ke gólu nevedly, šly oba celky do šaten za stavu 0:0. Druhá půle vypadala jinak. V jejím úvodu měl šanci útočník MSK David Jukl, který z dvaceti metrů mířil přesně k tyči, ale brankář Orlové míč vytěsnil na roh. Pak domácí zvýšili tlak, nechtěli se smířit s dělbou bodů. Neprodukovali však promyšlené kombinace, nakopávali míče do šestnáctky MSK a řešili vzniklé herní situace ve skrumážích, bez gólového efektu.

V nervózním závěru bránili hosté nerozhodný výsledek, posledních patnáct minut bez zraněného Simandla. Hra se přiostřila, došlo i na karty. Samuel Brunovský po stažení útočníka domácích viděl kartu žlutou, Ondřej Paděra po faulu diskutabilní červenou. „Paděra udělal zbytečnou kličku, míč ztratil a situaci zachraňoval faulem. Znamená to, že bude v příštím zápasu v Uničově chybět,“ komentuje vyloučení svého záložníka trenér Valachovič.

V dalším kole čeká břeclavské fotbalisty devátý celek tabulky SK Uničov. Ten  nezačal jaro nejlépe, když remizoval v Hlučíně 1:1, doma podlehl Opavě 0:1 a v Mikulovicích prohrál 2:3. Pak si spravil chuť výhrou 3:0 nad Sigmou Olomouc B a ve 22.kole vyhrál ve Žďáru nad Sázavou 2:0. Svěřenci trenéra Valachoviče nepojedou do Uničova bránit, budou se snažit vybojovat další důležité body. A kdyby to byla znovu remíza, tak se  nebude nikdo zlobit.

Ve vloženém 17.kole pak bude ve středu 30.dubna (od 16:30 hod) v Břeclavi hostem jedenáctý FC Hlučín, na jehož zápas s Fastavem Zlín B se byl po remíze v Orlové trenér Valachovič podívat, aby si mohl hru příštího soupeře přiblížit a stanovit optimální taktiku pro svůj celek.

Sestava MSK:  Prokop – Šilinger (83.Benetka), Morozov, Lysoněk, Frátrič – Levčík, Brunovský, Simandl (74.Kočiš), Paděra – Lapeš (88.Hloch), Jukl.

Další výsledky 22.kola: Mikulovice-Kroměříž 1:1 (1:1), Sigma Olomouc B-Třebíč 2:2 (1:1), Žďár-Uničov 0:2 (0:1), Opava-HFK Olomouc 1:1 (0:1), Hlučín-Zlín B 1:0 (1:0), Hulín-Slovácko B 3:0 (2:0), Prostějov-Zábřeh 3:2 (1:2).

Tabulka: 1.Slezský FC Opava – 40 bodů, 2.Sigma Olomouc B – 38, 3.Horácký FK Třebíč – 38, 4. 1.SK Prostějov – 36, 5.SK Sulko Zábřeh – 35, 6. 1.FC Slovácko B – 34, 7.SK Spartak Hulín – 31, 8. 1.HFK Olomouc – 28 , 9.SK Uničov – 28, 10.FK Slávia Orlová-Lutyně – 26, 11.FC Hlučín – 26, 12.FK Mikulovice – 24, 13.FC Fastav Zlín B – 22, 14.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 18, 15.MSK Břeclav – 18, 16.FC Žďas Žďár nad Sázavou – 14.

Program 23.kola: Prostějov-Orlová, Zábřeh-Hulín, Slovácko B-Hlučín, Zlín B-Opava, HFK