Zabrali až ve druhém poločasu

Břeclav (hý).  Zvláštní průběh měl první jarní mistrovský zápas fotbalové sedmnáctky MSK. V Moravskoslezské dorostenecké lize U17 hostila celek MFK Frýdek-Místek a již v sedmé minutě poslala do jeho sítě úspěšnou střelu. Po rohovém kopu Vojtěcha Hovězáka hostující brankář jen vyrazil nedůrazně míč a Radek Svoboda mohl zvednout po dorážce ruce

nad hlavu. Kdo by čekal, že tento moment povzbudí domácí fotbalisty k dalšímu dobývání soupeřovy branky, hluboce by se mýlil. Opak byl pravdou, sedmnáctka MSK ubrala na důrazu i nasazení, nechala se zatlačit do obrany a výsledkem byly tři góly v brance Dominika Kunického do poločasu. „Byl to velký útlum, a to můžeme být rádi, že jsme šli

do šatny se ztrátou 1:3, že do naší sítě nepadlo více branek,“ kroutí hlavou po nepodařeném poločasu asistent trenéra Karla Bečky Josef Jírava. Snad se dorostenci Břeclavi v šatně probudili, ve druhé půli budili daleko živějším dojmem. Byli více u míče a vypracovali si dvě výborné střelecké příležitosti, z nichž se ale gólové střely neurodily. První šanci měl Richard Simonyi, který se po nedorozumění hostujícího brankáře a stopera dostal k míči, byl sám

před brankou, ale střílel vedl tyče. Také u druhé dobré šance byl Simonyi. Unikl po levém křídle, vyslal dobrý centr do šestnáctky Frýdku-Místku, tam ale míč před nabíhajícím hráčem MSK na poslední chvíli ukopl jeden z obránců.  „Ve druhém poločasu jsme tlak soupeře utlumili, sami jsme měli střelecké příležitosti, z toho dvě stoprocentní,“ byl po druhé části hry již spokojenější Josef Jírava.

Sestava MSK: Kunický – Hovězák, Svoboda, Večeřa, Hykl (41.T.Horčička) – Košut, Vu Van, Mácsai, Radkovič (70.Vilušinský) – Bílek (20.Tuček), Simonyi.