Z vyrovnání se dlouho neradovali

MFK Frýdek-Místek – MSK Břeclav U19 2:1 (0:0)

 

Frýdek-Místek.  S pocity hořkosti se vraceli ze zápasu třetího kola Moravskoslezské dorostenecké ligy SCM U19 mladí fotbalisté Břeclavi. Po bezbrankovém poločasu dokázali v poslední minutě řádné hrací doby vyrovnat na 1:1, v nastaveném času jim ale z problematické penalty dal Frýdek druhý gól. „Nejsem zvyklý komentovat výroky rozhodčího. Že všechny sporné fauly pískal Pavel Byma z Opavy proti nám, to bych ještě skousl. Ani neuznaný gól v síti MFK nebyl tím nehorším, ale vymyšlená penalta v poslední minutě, to již bylo i na mě moc. Byla to ostuda české mládežnické kopané. Kluci po zápasu brečeli, cítili tu hroznou křivdu,“ řekl po zápasu trenér devatenáctky MSK Luděk Zlámal. Provedl změny ve složení zadních řad, do sestavy vložil nové hráče a změny přinesly výsledek. V prvním poločasu se Frýdek-Místek dostával před branku Davida Fibingra jen nákopy a ze standardních situací, kombinační hru mu dobrý výkon Břeclavi nepovolil. Obdobný obraz hry byl i ve druhé půli, jen hostující celek střídáním začal sázet více na ofenzívu. V 73.minutě se MFK dostal do vedení. Po standardce následovala hlavička, kterou Fibingr vyrazil, ale míč se dostal k nohám dalšího hráče Frýdku-Místku a ten ho dopravil do sítě. O pár minut později dostal Ondřej Kabrhel míč za obranu, vstřelil gól, ale po skončení akce došlo k jeho kontaktu s brankářem domácích. Rozhodčí mohl branku uznat, zapískal ale faul na brankáře. V 87.minutě byl vyloučen kvůli druhé žluté kartě Lubor Slunský a devatenáctka MSK dohrávala v desíti. Přesto se po heroickém výkonu dočkala vyrovnání. V devadesáté minutě hry kopal Dan Netopilík rohový kop a Jan Slunský z malého vápna nohou srovnal skóre na 1:1. Došlo k nastavení, v němž po běžném zákroku uprostřed hřiště kopali domácí přímý kop, který obrana MSK odvrátila do bezpečí. K údivu všech, i domácích hráčů, byla nařízena penalta. Tu Fibingr vyrazil, ale znovu se míč dostal na nesprávné místo a exekutor pokutového kopu ho dorazil do sítě. „Pochválit mohu celé družstvo za kompaktní výkon. Výborný byl v brance Fibingr, velký kus práce odvedl Lubor Slunský, který byl neúnavný v osobních soubojích a za dvě žluté karty nemůže být kritizován, a velmi dobrý byl i Dan Netopilík. Pokud budou kluci v tomto herním trendu pokračovat, určitě se to projeví i fotbalově ve výsledcích,“ řekl trenér Zlámal, který byl s výkony svých svěřenců tentokrát spokojený.

Sestava MSK: Fibingr – Matušek (76.Šanda), J.Slunský, Lošťák, Sasínek – Matevski, Netopilík, L.Slunský, Vejvančický (46.Jurčík) – Ferbar (85.Hakala), Kabrhel.

Ve čtvrtém kole soutěže bude nejstarší dorost MSK hostit v neděli 26.srpna od 10:30 hod FC Hlučín U18. Přes třetí porážku postoupil na předposlední příčku tabulky, za ním je s horším skóre Horácký FK Třebíč. Hlučín má zatím odehrány jen dva zápasy, ve Znojmě remizoval 3:3 a doma porazil 1:0 Třinec. Aktuálně mu patří osmá příčka patnáctičlenné tabulky.

Jaroslav Hýbner

Zpět