Opava B-MSK A 1:3 (0:2)

 

Fotbalisté MSK Břeclav přivezli „povinnou“ výhru z hřiště posledního celku Moravskoslezské fotbalové ligy, béčka Slezského FC Opava. Po celých devadesát minut měli hru v moci a po zásluze vyhráli 3:1.

 

První gól padl již ve třetí minutě. Akci založil Pavel Simandl, který předal míč Petru Fojtíkovi, jehož táhlý centr na zadní tyč skončil v bráně. Byl u toho ještě Tomáš Košut a není vyloučeno, že byl posledním, kdo se míče dotkl před jeho cestou do sítě. Zhruba po čtvrthodině hry se probil šestnáctkou Opavy Tomáš Pospiš, obhodil si i brankáře, který ho fauloval a byl z toho pokutový kop. Míč si postavil obvyklý exekutor penalt Simandl a bezpečně ji proměnil.

 

Poločasové vedení 2:0 mohlo být ještě navýšeno. Ondřej Paděra nastřelil tyč a ještě několikrát se fotbalisté MSK dostali do přečíslení, ale nedokázali žádnou další šanci přetavit v gól. Opava B hrozila v první i ve druhé půli jen ze standardních situací, snažila se nakopávat dlouhé míče do šestnáctky. To se jí podařilo po hodině hry jednou proměnit v gól na 1:2, když dotlačila míč ze skrumáže za záda  Lukáše Prokopa. Ještě předtím měl další šanci hostí Simandl, pak Pospiš přestřelil branku domácích, Antonín Horváth a Fojtík nastřelili gólmana.

 

Z toho je zřejmé, že převaha byla jednoznačně na straně fotbalistů MSK, kteří svůj dobrý výkon korunovali v sedmdesáté minutě třetím gólem. Horváth dostal míč za obranu, přihrál Pospišovi a ten z pěti metrů nezadržitelně skóroval. „Tentokrát hrál od začátku zápasu Brazilec Matheus da Silveira, který si o to řekl dobrými výkony v dresu béčka. V závěru dostal příležitost zahrát si třetí ligu další náš dorostenec Richard Simonyi,“ přibližuje své strategické tahy spokojený trenér Karel Bečka.

 

Sestava: Prokop – Hloch, Zezula, Dvořák, Košut – Jurčík (55.Carvalho), Paděra, Simandl, Fojtík – Silveira (65.Horváth), Pospiš (86.Simonyi).

 

Po dohodě se bude předehrávat zápas posledního kola MSK A s Hlučínem ve středu 3.června (od 16:30 hod) a následující sobotu zakončí fotbalisté Břeclavi další ročník MSFL v Prostějově.

Zpět