Fotbalisté MSK Břeclav kategorie staršího dorostu U19 odehráli ve středu 28.října utkání vloženého třináctého kola Moravskoslezské dorostenecké divize v Blansku proti celku, patřícímu k nejlepším v soutěži. Prohrál zde 2:4, když o výsledku rozhodl nepovedený první poločas.

Blansko U19-MSK U19 4:2 (3:0) Zápas proti družstvu z čelní skupiny se staršímu dorostu MSK moc nepovedl, zejména kvůli vlastním chybám. „Zápas se hrubě nevydařil oběma našim brankářům a také krajním obráncům, nahráli jsme soupeři na všechny čtyři branky. Blansko hraje fotbal založený na důrazu a bojovnosti a i když mě tentokrát výkonem moc nepřesvědčilo, získalo tři body,“ komentuje výsledek z Blanska trenér devatenáctky MSK Karel Bečka.

Domácí vstřelili první branku ve třinácté minutě z přímého kopu, o tři minuty později zvýšili po chybné rozehrávce Denise Fungáče, do poločasu přidali třetí gól po chybě brankáře Vojtěcha Bízy a krátce po změně stran se nepovedl zákrok po rohovém kopu střídajícímu brankáři MSK Miroslavu Turkovi a bylo to již 4:0. Kosmeticky upravil skóre na konečných 4:2 Richard Tichý. Nejprve po úniku Tomáše Trčky po křídle a jeho přihrávce pod sebe obešel i brankáře a skóroval do prázdné branky, druhý gól zaznamenal po svém uvolnění střelou z hranice šestnáctky. Dobrou šanci měl i Viktor Kacr, který se dostal sám před brankáře Blanska, ale gólovku neproměnil. „Byly to zbytečně ztracené body,“ uzavírá svůj komentář trenér Bečka.

Sestava: Bíza (46.Turek) – Fungáč (23.Trčka), Krevňák, Herman, Knézlík (30.Kocourek) – Kacr, Florus, Redek, Suský – Martínek, Tichý.

Další výsledky: Boskovice-Velké Meziříčí 2:3 (0:3), Otrokovice-Kyjov 7:0 (6:0), Sparta Brno-Havlíčkův Brod 0:4 (0:1), Svratka Brno-Žďár nad Sázavou 2:1 (1:0), Bohunice-Líšeň 4:0 (2:0), Pelhřimov-Vrchovina 3:0 (2:0).

Tabulka po 13.kole: 1.FC Svratka Brno – 29 bodů, 2.FC Viktoria Otrokovice – 29, 3.FK Blansko – 28, 4.FC Žďas Žďár nad Sázavou – 25, 5.Horácký FK Třebíč – 20, 6.FC Velké Meziříčí  - 20, 7.MSK Břeclav – 19, 8.FC Havlíčkův Brod – 17, 9.SFK Vrchovina – 16, 10.Sparta Brno – 14, 11.FK Pelhřimov – 14, 12.SK Líšeň – 12, 13.Tatran Bohunice – 10, 14.FC Boskovice – 4, 15.FC Kyjov 1919 – 0.

Velké Meziříčí a Kyjov mají o zápas více, čeká je volný los v posledních dvou kolech podzimu.

Čtrnácté kolo MSDD je na programu v sobotu 31.října. Starší dorost MSK U19 i mladší dorost MSK U17 budou hosty v Otrokovicích. Podzim uzavřou v sobotu 7.listopadu domácími zápasy se Spartou Brno B.