Fotbalový mladší dorost MSK Břeclav hostil v Moravskoslezské lize SCM FC Vysočina Jihlava. V soutěži sedmnáctiletých to je suverénně vedoucí celek soutěže, a proto se s ním svěřenci trenéra Michala Škrabka těžko mohli výkonnostně rovnat.

 

Přesto trvalému tlaku soupeře odolávali celých třicet minut, než se první míč dostal za záda brankáře Vojtěcha Bízy. Společně s Josefem Šurkalou tak oba strážci branky MSK absolvovali v domácích zápasech plných 310 minut bez obdrženého gólu. Do konce poločasu přidala Vysočina ještě jednu branku, ve druhé půli další tři a zápas tak skončil její výhrou 5:0.

 

Šestnáctka MSK měla o něco schůdnějšího soupeře, i když tomu konečný výsledek 1:6 neodpovídá. Začala dobře, v prvním poločasu držela s favoritem rovnocenný boj. Zatímco ale Jihlava proměnila dvě ze tří šancí,

 

Břeclav měla také tři stoprocentní gólové příležitosti, ale nezužitkovala ani jednu z nich. Do šaten se šlo za stavu 0:2 a ve druhé půli již měli hosté zřetelnou převahu, kterou vyjádřili dalšími čtyřmi góly. Z jednoho z rychlých protiútoků MSK se dokázal prosadit Patrik Suský, který dosáhl čestného úspěchu domácích fotbalistů. 

Zpět