Ostrou přípravou na zahájení soutěžního ročníku MSFL bylo pro fotbalisty MSK utkání prvního kola Poháru České pošty. To sehráli na neutrální půdě v Ivanovicích na Hané proti diviznímu Vyškovu.
Do utkání vstoupili břeclavští fotbalisté s taktikou hry na jednoho útočníka. K tomuto kroku byl trenér Milan Valachovič de facto donucen tím, že Půček zatím nemohl kvůli registraci nastoupit a Vlček se po zranění teprve rozehrává. Navíc hrotový útočník Radek Sasín musel už po jedenácti minutách kvůli zranění ze hry odstoupit. Naštěstí v 15. minutě se MSK ujal vedení. Autorem vedoucí branky byl po střele z přímého kopu Málek. Mírnou komplikaci v průběhu utkání byla 28. minuta, kdy domácí Rostex z ojedinělého protiútoku vyrovnal. Do šaten však v lepší náladě přece jen odcházeli fotbalisté MSK, když v druhé minutě nadstavení prvního poločasu skóroval Navrátil.
Po změně stran byla nejzajímavějším momentem utkání 58. minuta. V ní totiž vystihl špatnou rozehrávku domácích opět Jaroslav Málek a svojí druhou brankou upravil stav utkání na konečných 1 : 3. Tento výsledek znamená postup do druhého kola Poháru České pošty, který MSK sehraje ve středu 29. srpna od 17. hodin na hřišti Slavie Kroměříž.