1.SC Znojmo U19-MSK Břeclav U19 5:0 (1:0)

 

S očekáváním dobrého výsledku odjížděla fotbalová devatenáctka MSK Břeclav do Znojma k zápasu 19.kola Moravskoslezské dorostenecké ligy. Po vydařeném střetnutí se Spartou Brno (4:1) čelila výrazně silnějšímu soupeři na jeho půdě a sama byla zvědavá na to, jak uspěje. „Herně jsme se Znojmem po celý zápas drželi krok, ale v produktivitě jsme za ním výrazně zaostávali. Soupeř měl nějakých šest gólových šancí a pět jich proměnil. My měli téměř stejný počet možností skórovat, dobrých pět, ale gól jsme nedali ani jeden,“ charakterizuje průběh sportovního boje ve vztahu k nepříznivému výsledku trenér MSK Jiří Pecha.

 

Jeho svěřenci měli první šanci zápasu, když Daniel Bílek unikl po pravé straně, přesně nacentroval do šestnáctky Znojma a Tomáš Novák hlavičkoval těsně vedle. Následovaly tři rohové kopy domácích a po třetím z nich padl jejich vedoucí gól. Do konce poločasu měl dvě stoprocentní šance Břeclavi Ondřej Pohanka a na druhé straně se útočník Znojma dostal sám před brankáře Dominika Kunického, ten ale jeho střelecký pokus kryl. Do šaten tak šly oba celky s jednogólovým rozdílem, který ještě nic neřešil.

 

„V šatně jsem kluky nabádal, aby si dávali více pozor na standardní situace a zpřesnili zakončování vypracovaných šancí. Má slova ale nepadla na úrodnou půdu. Druhý gól jsme dostali po rohovém kopu, znovu po střele hlavou, a pokud se zakončování týká, tak se nám nepodařilo proměnit další šance, do nichž se dostali Dan Bílek a Ivo Tetur,“ posteskl si trenér devatenáctky MSK, který dobře ví, kde jeho celek tlačí bota.

 

Za stavu 2:0 pro domácí se hra otevřela a Znojmo ještě  v závěru upravilo po třech úspěšných brejcích na konečných 5:0. Třetí branka padla deset minut před koncem hrací doby, další dvě v závěrečných třech minutách, což jen dokresluje krutost výsledku vzhledem k průběhu zápasu.

 

Sestava MSK U19: Kunický – Večeřa, Košut, Svoboda, Hovězák – Novák, M.Horčička, Vu Van (78.Simonyi), Bílek – Pohanka (65.Hakala), Tetur.

Zpět