MU           MSK U19 – Veselí nad Moravou   1:1 (1:1)

Sestava: Hustý  –  Machovský, Vejvančický, Nešpor, Dobšíček – Havlena(73´Sycha), Kufa, Hromek, Levčík(85´Ševčík) – Palla, Konečný(3´Segundo)

5´   0:1

33´ 1:1 Dobšíček (Segundo) pen.

Břeclav (JH).  Ve druhém utkání dorostenecké divize hostil starší dorost MSK U19 silný celek Veselí

nad Moravou. Oba soupeři se rozešli smírně po remíze 1:1, která odpovídala průběhu utkání.

Začátek byl smolný. Už ve 3.minutě se zranil útočník Marek Konečný a došlo k povinnému střídání. Na trávníku se objevil Adrian Segundo. Uběhly další dvě minuty a po drobné nekoncentrovanosti obrany proklouzl jeden z útočníků hostí směrem k bráně MSK. Ve snaze odzbrojit ho uklouzli na mokrém trávníku Josef Nešpor i Jakub Dobšíček a hosté se dostali do vedení 1:0. Tento brzký úder až do dvacáté minuty domácí celek ochromil. Teprve pak se vzpamatoval, začal přebírat iniciativu a vytvářet si brankové příležitosti. Tu první měl Segundo, ale z malého vápna míč špatně trefil a s nedůraznou střelou si brankář Veselí poradil. Druhou dobrou šanci měl František Machovský, který šel z pravé strany sám na branku, při zakončení mu však míč s nohy sjel a skončil mimo tři tyče svatyně Veselí. Ještě do přestávky se ale dorostenci MSK přece jen dočkali vyrovnání.

Ve 33.minutě byl v pokutovém území faulován Segundo a Jakub Dobšíček penaltu bezpečně proměnil. Brankář sice směr jeho střely vystihl, ale penalta byla kopnuta tak dobře, že stejně neměl šanci. Do druhého poločasu nastoupil domácí celek beze změn, se snahou strhnout vedení na svou stranu. Vytvořil si značný tlak, který sebou přinesl tři vyložené brankové příležitosti. Dvakrát byl sám před brankářem Segundo, situace ale nevyřešil ideálně a brankář ho vychytal. Třetí šanci měl Sebastian Palla, který udělal úspěšně kličku i gólmanovi, jeho finální střela ale nebyla dostatečně důrazná a dobíhající obránce Veselí stačil ještě míč před brankovou čarou odkopnout. Obrovské úsilí družstvo MSK vyčerpalo, což bylo znát v závěrečné dvacetiminutovce. Hra začala být rozháraná, zjevně se začala projevovat únava, chyběly síly. Došlo i ke střídání. V 73.minutě byl Adam Havlena, který působil nevýrazným dojmem, nahrazen Jakubem Sychou, v 85.minutě odešel z hřiště i druhý krajní záložník Patrik Levčík, kterého nahradil Viktor Ševčík. I na středním záložníkovi Jaroslavu Hromkovi bylo od 70.minuty znát, že fyzicky odchází, zřejmě i v důsledku nedávno prodělané angíny. Toho Veselí v posledních deseti minutách chtělo využít a snažilo se strhnout vítězství na svou stranu. Dostalo se ke třem nadějným brejkům, které ale obrana v čele s brankářem Danielem Hustým úspěšně vyřešila. A jak hodnotí utkání trenér Luděk Zlámal? „Naše družstvo odvedlo dobrý výkon, soupeř měl svou kvalitu. Remíza odpovídá dění

na hřišti. V našem týmu chyběli tři hráči základní sestavy. Útočník Jan Dunka kvůli červené kartě z Brna (bude chybět ještě ve Vyškově), pravý obránce Rostislav Kurial, který má natažené postranní vazy z tréninku a střední záložník Michal Polášek, který má z tréninku problémy s kolenem. Velmi dobrý zápas dnes odehrál Adrian Segundo, v první půli hráli velmi dobře i oba středoví záložníci Jaroslav Hromek a Miloš Kufa.“

Třetí kolo divize je pro dorost MSK U19 na programu již ve středu 25.srpna, kdy ve 14:45 hod nastoupí na hřišti Rostexu Vyškov.