První tři mistrovské zápasy Moravskoslezské ligy SCM U19 má za sebou fotbalový starší dorost MSK Břeclav, který v nové sezóně vede trenér Petr Maléř. Začal famózně, z Třince si přivezl remízu 1:1, když o tři body přišel až v poslední minutě zápasu, a pak v domácím prostředí porazil 2:0 Havlíčkův Brod. Nadějný rozjezd přibrzdila vysoká porážka 0:6 ve třetím kole soutěže v Hranicích.

* * *

FK Fotbal Třinec U19-MSK U19 1:1 (0:1)

Zápas byl výborně odbráněný, domácí měli jen jednu, maximálně dvě nadějné šance ke skórování. V prvním poločasu se dorost MSK dostal do vedení po rohovém kopu Matěje Wallische, po němž se do černého trefil Tomáš Košut. Ve druhé půli hosté spíše bránili náskok, dopředu se moc netlačili, spoléhali spíše na brejky. Stejně jako v posledním vzájemném měření sil inkasovali v devadesáté minutě, což jim blesklo hlavou a jakoby situaci přivolali. Zápas skončil 1:1 a téměř jistě tři body se rozplynuly. Trenér Petr Maléř měl k dispozici úzkou lavičku, podle nových pravidel sice může střídat pět hráčů, ve druhé půli ale jen dva. Tomáš Novák odstoupil s rozraženým rtem, Marián Hakala pro vyčerpání. Když trenér udělal možné změny, neměl v závěru možnost taktického střídání pro udržení příznivého stavu.

* * *

MSK U19-FC Slovan Havlíčkův Brod 2:0 (1:0)

Devatenáctka MSK začala špatně, soupeř nastřelil břevno a domácí brankář Dominik Kunický dvakrát zabránil gólovým střelám v průniku za svá záda. Pak se ke slovu dostali dorostenci MSK, ujala se střela Ivo Tetura, která znamenala vedení 1:0. Ve druhé půli, která se hrála za velkého vedra, navýšil vedení na 2:0 po rohovém kopu Tomáš Novák. Posledních dvacet minut to před brankou Kunického hořelo, Havlíčkův Brod spálil nejméně čtyři tutovky, ale konto gólmana MSK zůstalo čisté. Průběh zápasu  naznačil, že do budoucna není všechno ideální.

* * *

SK Hranice U19-MSK U19 6:0 (2:0)

Vstup do zápasu byl pro dorost MSK velmi dobrý. Měl patnáctiminutovou převahu, během níž zahrával sérii rohových kopů. Ve 23.minutě Hranice vstřelily branku a začínalo být zle. „Kluci měli hlavy dolů, ztráceli sebevědomí, přestávali se rvát o míč,“ komentuje vzniklou situaci trenér Petr Maléř. Do poločasu přišla ještě jedna branka Hranic, stále ale ještě nebylo rozhodnuto. „O přestávce byla v šatně bouřka, vyprovokoval jsem hráče ke zvýšenému úsilí,“ snažil se průběh zápasu zvrátit trenér Maléř.

Na hřišti bylo změnu vidět, došlo i na dvě gólové šance, při druhé z nich byl Tetur sám před brankářem, ale neprostřelil ho. Kritický moment přišel v 64.minutě. Kunický neodhadl dobře vyběhnutí, Hranice zvýšily na 3:0 a bylo po zápasu. V posledních deseti minutách přidali domácí ještě další tři branky a dosáhli až na skóre 6:0, které zcela neodpovídalo průběhu zápasu. „Bylo to těžké probuzení po velmi dobrých výsledcích z prvních dvou kol. Hráčům šel zdařilý úvod do hlavy, mysleli si, že to půjde samo.

Můžeme prohrát, ale musí to být po boji. Hráči se nesmí spokojit se svým výkonem, spokojenost musí  být i na straně trenéra. Čeká nás ještě dlouhá cesta k profesionální fotbalové práci. Příkladem našim mladým, mezi kterými jsou určitě nadějní fotbalisté, může být Jaroslav Navrátil, který se v MSK vypracoval díky své píli na hráče, o kterého byl zájem i v předních zahraničních klubech,“ filosoficky uzavírá hodnocení zápasu v Hranicích trenér Petr Maléř.

Sestava MSK: Kunický – Kolaja (80.Mácsai), Svoboda, Košut, Hovězák – Simonyi (36.Bílek), M.Horčička, T.Horčička, Wallisch – Novák (69.Tuček), Tetur.

Další kolo: Starší dorost MSK U19 má šanci vrátit se zpět do vrchních pater tabulky Moravskoslezské ligy SCM U19 dobrým výsledkem z domácího zápasu s SK Hanácká Slávia Kroměříž. Soupeř dokázal dosud vyhrát doma 4:1 se Spartou Brno a 4:2 s Prostějovem, ve druhém kole ale prohrál 0:4 ve Znojmu. Zápas MSK-Kroměříž se bude hrát v sobotu 31.srpna od 10:30 hod.