yrovnali dvě minuty před koncem

Hodonín (hý).  Fotbalová devatenáctka MSK Břeclav dosáhla v Moravskoslezské dorostenecké lize SCM na druhou remízu, když si z Hodonína odvezla výsledek 2:2. Celek RSM patří ke středu tabulky, navíc hrál na svém hřišti a to ho pasovalo do role favorita. Vlastní zápas měl vyrovnaný průběh. Zpočátku se hrálo opatrně, ve snaze neudělat žádnou chybu. V šestnácté minutě se po dlouhém autu míč dostal až do malého vápna MSK, a protože obránci ani brankář nereagovali správně, poslal jeden z hráčů RSM míč za záda Davida Fibingra. Za čtyři minuty již bylo skóre vyrovnáno. Jan Slunský našel přesnou přihrávkou středem Ondřeje Kabrhela, který postupoval sám na brankáře a podél jeho těla vystřelil přesně k pravé tyči. Do šaten šli oba soupeři za stavu 1:1. Začátek druhé půle patřil spíše hostům. V 64.minutě byl Kabrhel znovu sám před brankářem, tentokrát ale v minisouboji uspěl gólman Hodonína. O několik minut později unikal po pravé straně Michal Ivančic, vystřelil ze vzdálenosti patnácti metrů, ale prostor vymezený brankovým tyčemi netrefil. Pak přišel úder Hodonína. Střelou z hranice šestnáctky se dostal do vedení 2:1 a vzápětí měl další velkou šanci, ale trefil jen tyč Fibingrovy branky. Starší dorost MSK si vydechl a v 88.minutě se dočkal vyrovnání na 2:2, když Pavel Jurčík rovněž z hranice pokutového území poslal míč pod břevno branky RSM. V minulých kolech většinou Břeclav v posledních minutách góly dostávala, tentokrát se štěstí přiklonilo na její stranu. „V dobrém zápasu jsme měli se soupeřem problémy, pokud kombinoval po zemi. Míče, které šly vrchem, jsme dokázali zneškodňovat. Byli jsme blízko porážky 1:3, proto jsme s remízou spokojeni. Měla by nás i pozitivně naladit do dalších dvou kol, v nichž budeme doma hrát s Prostějovem a se Znojmem. V útoku nám dnes zahrál dobře nebojácný Ondřej Kabrhel, na místě zraněného stopera Pafkoviče se uplatnil Marek Vejvančický a kus dobré práce odvedl ve středu zálohy Lubor Slunský,“ řekl k remízovému zápasu i k výkonu jednotlivců trenér MSK U19 Luděk Zlámal.

Sestava MSK U19: Fibingr – Matuška, J.Slunský, Vejvančický, Sasínek – Ivančic (68.Ferbar), Horčička, L.Slunský (84.Šanda), Matevski (46.Hloch) – Kabrhel (74.Netopilík), Hakala (55.Jurčík).

Devatenáctka MSK je po sedmém kole soutěže čtrnáctá se ziskem dvou bodů, za ní je jen Horácky FK Třebíč (2), nejblíže před ní FK Fotbal Třinec (4) a MFK Vyškov (6). Nejbližší zápas bude hrát v domácím prostředí v neděli 23.září od 10:30 hod s 1.SK Prostějov (9 bodů, 5.místo).