Ostuda v Opavě a radikální obrat

 

Opava, Břeclav. Fotbalová šestnáctka MSK Břeclav odehrála v průběhu minulého týdne dva mistrovské zápasy Moravskoslezské dorostenecké ligy. Ve středu 15.května inkasovala v Opavě vysokou porážku 0:6. „Byl to ostudný výkon, někteří hráči jeli na severní Moravu

na výlet a ne bojovat o ligové body a podle toho to vypadalo. V pátek před zápasem s HFK Olomouc jsem hráčům vyčinil a možná to pomohlo,“ řekl po sobotním zápasu s 1.HFK Olomouc trenér šestnáctky MSK Michal Šimon. Asi jeho slova padla na úrodnou půdu, protože jeho svěřenci byli jako vyměnění. Inkasovali sice již ve čtvrté minutě, to ale bylo naposledy, kdy míč ze sítě lovil brankář MSK Vojtěch Bíza. V patnácté minutě bylo vyrovnáno, když trestný kop Richarda Tichého gólman Olomouce podběhl a míč zapadl bez dotyku do sítě. V další minutě Tomáš Trčka úspěšně atakoval brankáře Olomouce, odražený míč se dostal na nohu Martina Floruse a bylo to 2:1. Do konce poločasu měl Florus ještě jednu dobrou šanci a blízko úspěchu byl i Denis Fungáč. Do šaten se šlo s vedením 2:1 po dobrém výkonu a převaze domácích dorostenců v první části hry. HFK měl v úvodu druhé půle možnost vyrovnat, ale nevyužil ji a v dalším průběhu hry již jen přihlížel dalším gólům v síti svého brankáře. Ve 46.minutě hlavičkoval po standardní situaci Tichý a odražený míč dopravil Trčka do sítě, čímž došlo k definitivnímu uklidnění. V 51.minutě byl vyloučen jeden z hráčů hostí, který nejprve po urážce rozhodčího obdržel žlutou kartu a pak za faul zezaduna unikajícího útočníka MSK přímo kartu červenou. Již v 54.minutě přidal čtvrtou branku Břeclavi Florus a o čtyři minuty později upravil na konečných skvělých 5:1 Fungáč. Poslední branka MSK byla ukázková, zrodila se po kombinační akci, kterou založil obránce Milan Kurdík, od něhož šel míč přes Tichého na Floruse, jehož finální přihrávku nasměroval Funfáč do odkryté branky. V závěru si mladší dorost MSK dovolil trochu exhibice, na hřišti byly k vidění kličky, patičky a jiné kousky s míčem. To dalo šanci hostujícímu celku snížit krutou porážku, ale na skóre se již nic nezměnilo.

Sestava MSK U16: Bíza – Hnátek (73.Kocián), Kacr, Kurdík, Michalica – Rychlík, Redek (75.Krevňák), Tichý, Trčka – Fungáč (60.Vodák), Florus.

Zpět