Kuřim.  Třetí vítězství ze čtyř zápasů krajského přeboru vybojovali mladší žáci fotbalového klubu MSK Břeclav v Kuřimi. Od začátku byli lepším celkem. V první půli vyjádřili svou převahu dvěma góly, po změně stran své vedení navýšili až na 5:0 a teprve v závěru se domácím podařilo aspoň zkorigovat výsledek na konečných 2:5.

Do dvacáté minuty byla hra vcelku vyrovnaná, o první změnu skóre se postaral přesně provedeným přímým kopem Michal Tesař. A již o dvě minuty později to bylo 2:0 pro hosty, když Petr Zelinka zužitkoval přihrávku od Matěje Krmíčka.

Již ve třetí minutě druhé půle se po rohovém kopu nejlépe před brankou Kuřimi orientoval Michal Zrůna, který hlavičkou zvýšil na 3:0. I další úspěch MSK padl po rohovém kopu, jeho autorem byl Zelinka, který tak skóroval podruhé. Za asistence Fábia Candiglioty zvýšil ve 45.minutě hry na 5:0 Pavel Penáček. Až pak se ke slovu dostali i domácí mladší žáci. První branka Kuřimi padla po chybné rozehrávce MSK, druhá z penalty. I tak byla výhra Břeclavi 5:2 dostatečně výmluvná.

Kuřim U13-MSK U13 2:5 (0:2)

Sestava: Ludvík – Zrůna, Tesař, Marták, Krmíček, Suchánek, Candigliota, Zelinka, Penáček, Hladký.

Další výsledky: Blansko-Bohunice 16:0 (4:0), Řečkovice-Svratka 4:4 (1:1), Mikulov-Moravský Krumlov 6:1 (3:1), Veselí nad Moravou-Židenice 1:5 (0:3), Starý Lískovec-Kyjov 3:3 (1:1), Kohoutovice-Ivančice 4:2 (4:1).

Tabulka: 1.ČAFC Židenice 2011 – 12 bodů, 2.FC Ivančice – 9, 3.Tatran Kohoutovice – 9, 4.MSK Břeclav – 9, 5.FC Svratka Brno – 8, 6.FC Kyjov 1919 – 7, 7.Tatran Starý Lískovec – 5, 8.SK Řečkovice – 4, 9.FC Veselí nad Moravou – 4, 10.FK Blansko – 3, 11.FC Pálava Mikulov – 3, 12.FC Moravský Krumlov – 3, 13.FC Kuřim – 3, 14.Tatran Bohunice – 1.

Další zápas čeká třináctku MSK v sobotu 12.září, kdy se v domácím prostředí od 10:45 hod střetne s Moravským Krumlovem.