U19 MSK Břeclav-FC Žďas Žďár nad Sázavou 4:0 (1:0)

Sestava: Štastný  – Machovský, Vejvančický, Nešpor, Dobšíček – Havlena(21´Palla), Hromek , Polášek(85´Ferbar), Levčík – Segundo(85´Kurial), Kruták (41´Dunka) .

4´ Nešpor (Kruták)             1:0    pen.

66´ Dobšíček (Hromek)      2:0

70´ Polášek (Machovský)   3:0

85´ Dunka (Palla)               4:0

Břeclav (JH).  K poslednímu kolu podzimí části dorostenecké divize přivítali mladí fotbalisté MSK Břeclav U19 nebezpečný FC Žďár nad Sázavou, který v kole předcházejícím dokázal ve svém prostředí vyhrát nad vedoucím celkem tabulky SK Líšeň 4:1. Obavy ze silného soupeře ale byly zbytečné, devatenáctka MSK se představila v tom nejlepším světle. Žďár k ničemu vážnějšímu nepustila, držela míč, výborně kombinovala, vyhrávala osobní souboje a dokázala i střílet góly, které se do branky hostí vešly čtyři. Znovu měla Břeclav raketový start a prvního úspěchu dosáhla již ve čtvrté minutě. Do střelecké šance se dostal Tomáš Kruták, napřáhl k ráně a obránce hostí na něho nasadil „špalák“. Nařízenou penaltu proměnil Josef Nešpor. I když se mohl domácí tým po tomto úspěchu uklidnit a pokračovat v dobývání soupeřovy branky, měl sice značnou převahu, ale díky zbrklosti při zakončování další úspěch nepřidal. Adrian Segundo ze sedmi metrů nenašel mezeru v obraně, Sebastian Palla měl nadějnou šanci po svém úniku po pravé straně, Jaroslav Hromek zachytil odražený míč, ale ani jeho střela nebyla přesná. To byly další výrazné šance domácích. Žďár v první půli vystřelil směrem na branku MSK jen jednou, míč šel ale mimo brankové tyče. Tento obraz hry trval až do 66.minuty, kdy Hromek přihrál na Jakuba Dobšíčka a tem křížnou střelou ze dvanácti metrů prostřelil brankáře. Uklidnění přineslo další navýšení útočného tlaku devatenáctky MSK, který vyústil v další dva góly. V 70.minutě našel s přehledem hrající František Machovský hlavu Michala Poláška a bylo to 3:0. Jen o pár minut později protáhl Palla míč skulinkou mezi obránci na kopačku Jana Dunky a ten technickou střelou podél brankáře uzavřel na konečných 4:0 pro MSK Břeclav. „Nabádali jsme hráče, aby hráli zodpovědně, protože jsme detailně neznali soupeře, který je nováčkem v soutěži, a který porazil vysoko výbornou Líšeň. To budilo jistý respekt. Podařilo se nám však dát rychlý gól a hlavně jsme hráli dobře. Jen snaha dát co nejdříve uklidňující druhý gól vedla k nepřesnostem. Chyběla skutečně finální gólová přihrávka, hráči zakončovali zbrkle, dříve, než bylo třeba. Čtyřgólový příděl odpovídá naší herní převaze. Bylo to příjemné zakončení první poloviny soutěže,“ to jsou slova šéftrenéra staršího dorostu MSK Luďka Zlámala.