Prostějov. V šestém kole Moravskoslezské fotbalové ligy hráli muži MSK A v Prostějově proti vedoucímu celku soutěže. Nezalekli se ho a rychlou brankou ho na celý první poločas zmrazili. Škoda, že se Prostějov uklidnil stejně rychlým gólem ve druhé části hry, k němuž přidal další dva úspěchy. Ke cti hráčům MSK slouží, že bojovali i nadále, v závěru snížili na rozdíl jediné branky a domů se vraceli s těsnou porážkou 2:3.

1.SK Prostějov-MSK Břeclav 3:2 (0:1)

Na zteč zavelel kapitán MSK Pavel Simandl, který ve druhé minutě prošel obranou, nahrál dobře postavenému Martinu Levaiovi a ten zamířil přesně. Prostějov marně hledal odpověď, měl několik střeleckých pokusů, všechny ale míjely tři tyče branky Lukáše Prokopa. Totéž se ale dá říci i na adresu hostujících fotbalistů. K ohrožení branky domácích se dostali Simandl, Martin Sycha a Levai, rovněž bez úspěchu. „Podařilo se nám rychle otevřít skóre a mohli jsme v poločasu vést i více,“ pochvaloval si trenér Břeclavi Ivan Dvořák mladší průběh první části hry.

Po změně stran přišla stejně rychlá branka domácích, která znamenala nejen srovnání skóre na 1:1, ale i uklidnění favorita, který nemusel hrát do „plných“. Následovaly logicky další šance Prostějova, nejprve bez využití, později dvakrát s gólovým zakončením. Tři minuty před koncem hrací doby snížil na 2:3 Lucas Carvalho, vyrovnat se však již celku MSK nepodařilo. „Naše chyba na začátku druhého poločasu ovlivnila zbytek zápasu. Celkově jsme ale odehráli hodně dobré utkání a jsem rád, že jsme se vrátili do hry gólem na 2:3,“ doplňuje svůj komentář k zápasu s lídrem soutěže trenér Dvořák.

Sestava: Prokop – Košut, Klusák, Sedlo, Fojtík – Sycha (75.Jurčík), Paděra, Simandl, Levai (80.Horčička) – Silveira (65.Tetur), Carvalho.

Další výsledky: HFK Olomouc-Líšeň 0:0 (0:0), Třebíč-Zlín B 0:1 (0:0), Vítkovice-Vyškov 2:1 (1:1), Hulín-Mohelnice 1:1 (0:1), Hlučín-Velké Meziříčí 2:0 (1:0), Slovácko B-Kroměříž 3:1 (2:1), Otrokovice-Uničov 0:2 (0:1).

Tabulka po 6.kole: 1. 1.SK Prostějov – 16 bodů, 2.MFK Vítkovice – 15, 3.SK Uničov – 13, 4.FC Viktoria Otrokovice – 11, 5.MFK Vyškov – 10, 6.FC Velké Meziříčí – 10, 7.FC Fastav Zlín B – 9, 8.FC Hlučín – 7, 9. 1.FC Slovácko B – 7, 10.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 7, 11.SK Spartak Hulín – 6, 12. 1.HFK Olomouc – 5, 13.FK Mohelnice – 5, 14.MSK Břeclav – 5, 15.Horácký FK Třebíč – 4, 16.SK Líšeň – 4.

V sedmém kole MSFL budou hrát fotbalisté MSK Břeclav ve středu 16.září v Olomouci na hřišti 1.HFK a v sobotu 19.září (od 16 hod) budou hostit Horácký FK Třebíč.