Výborný poločas s vítězem soutěže

 

Břeclav (JH).  Fotbalový mladší dorost MSK Břeclav U17 sehrál povedený zápas se suverénním vítězem Moravskoslezské dorostenecké ligy U17, Baníkem Ostrava. Dokonce s ním vydržel první poločas na nerozhodném stavu 1:1 a branku na konečných 1:3 dostal až dvě minuty před koncem zápasu. „S nasazením, bojovností a důrazem družstva v osobních soubojích mohu vyslovit plnou spokojenost,“ řekl po zápasu trenér sedmnáctky MSK Karel Bečka. Jeho svěřenci začali agresivně, patřilo jim prvních deset minut, měli i náznaky šancí, které ale nebyly dotaženy. „Baník nás možná v úvodu trochu podcenil, pak začal hrát, měl optickou převahu, jeho šance ale likvidovala obrana v čele s brankářem Dominikem Kunickým,“ dodává K.Bečka k průběhu prvního poločasu. V něm padly dvě branky, po jedné na obou stranách. Nejprve v patnácté minutě po faulu Lukáše Mácsaie v šestnáctce MSK kopal Baník pokutový kop a otevřel skóre na 0:1. O pět minut později museli hřiště opustit dva zranění hráči Břeclavi, došlo k vynucenému střídání a trenér musel přestavět postavení jednotlivých hráčů. Vyrovnáno bylo v pětadvacáté minutě, rovněž po standardní situaci. Ivo Tetur kopal přímý kop, od zdi se míč odrazil do protipohybu brankáře a skončil v síti. Poločas 1:1 se soupeřem, který v Ostravě Břeclav rozdrtil 15:0, byl jistě vynikající. Ve druhé půli zapnul Baník na vyšší rychlost, vynutil si převahu, ale do vyložených šancí ho domácí dorost nepouštěl. Přišla ale šedesátá minuta, trestný kop Baníku, po nacvičeném signálu zpětná přihrávka před branku a dorážka do odkryté svatyně Kunického. Celek MSK se snažil o vyrovnání, ale v 78.minutě, když kopal trestný kop, po dobrém zásahu brankář Baníku poslal rychlým výhozem své útočníky do přečíslení a rezultoval z toho třetí gól v brance domácích. „Odehráli jsme jeden z dobrých, spíše výborných zápasů. Vzhledem k postavení obou celků v tabulce je i výsledek 1:3 dobrý. Baník totiž vede tabulku s náskokem čtrnácti bodů před Slováckem. Jen na standardky bychom si měli dávat větší pozor, naši hráči jsou na to již dost zkušení, aby nedělali zásadní chyby,“ uzavírá své hodnocení trenér Bečka.

Sestava MSK U17: Kunický – Mácsai (20.Kacr), Večeřa, Svoboda, Radkovič – Bílek (65.Vilušinský), Košut, Ondrák (21.Simonyi), Novák – Tuček, Tetur.

Již ve středu 5.června od 15 hod bude hrát sedmnáctka MSK další mistrovský zápas v domácím prostředí, jejím soupeřem bude pátý celek tabulky, Zbrojovka Brno. A v sobotu 8.června čeká mladší dorost  cesta do Kroměříže, kde nastoupí proti Hanácké Slávii, která je v aktuální tabulce třináctá.

Zpět