MSK Břeclav-MFK Vyškov 2:5 (1:2)

Fotbalisté MSK Břeclav zahájili další ročník Moravskoslezské fotbalové ligy na hřišti Slovanu porážkou 2:5 s celkem MFK Vyškov. Více než dvě stovky diváků viděly sedm branek a několik dalších rušných momentů zápasu, pětkrát ale lovil míč ze sítě brankář MSK Lukáš Prokop, což již domácí příznivce tolik nepotěšilo.

Přitom vstup do zápasu nebyl špatný. V osmnácté minutě se v šestnáctce Vyškova dobře orientoval Michal Kugler, který využil nedorozumění stopera s brankářem a poslal domácí

do nadějného vedení 1:0. „Hráče to zřejmě až příliš upokojilo a mysleli si, že se nic nepříznivého nemůže stát. Byli jsme v držení míče a měli jsme i další šance, hosty jsme téměř k ničemu nepustili,“ popisuje úvod zápasu trenér Břeclavi Karel Bečka.

Vyškov měl ale ve svém středu pohotového střelce Čtvrtníčka, který do poločasu třikrát vystřelil (poprvé ve 37.minutě) a bylo z toho nastřelené břevno a dvě branky. „Řešíme obranné situace komplikovaně, pak neubráníme standardní situace a dostáváme zbytečné góly,“ dodává trenér Bečka. Za stavu 1:1 byl v dobré šanci Lucas Carvalho, ale z gólové pozice namířil vysoko nad branku hostí. Do šaten tak šli fotbalisté MSK s jednobodovou ztrátou, což ještě nebylo tragické.

Zlomový moment přišel dvě minuty po změně stran. Urbančuk, který se také vyskytoval u gólových šancí MFK, bombou vyprášil Prokopovy rukavice, který míč neudržel a všudybyl Čtvrtníček dorážkou skóroval potřetí. Byla to čtvrtá šance hostí, což svědčí o jejich vysoké střelecké produktivitě v tomto zápasu. „Něco si v šatně řekneme, chceme s výsledkem něco udělat, ale hned v úvodu druhého poločasu inkasujeme zbytečnou branku a je prakticky po zápasu,“ zlobil se trenér Bečka, který reagoval posílením útoku.

Dopředu poslal střídajícího Antonína Horvátha a po něm později přišel ještě Ivo Tetur. Po rohovém kopu před brankou Prokopa se ale znovu dostal k míči Čtvrtníček a přidal svůj čtvrtý gól na 1:4. To již byl těžko smazatelný brankový rozdíl. Po nevydařeném zákroku brankáře hostí dorazil v šedesáté minutě míč do sítě Ivan Dvořák a vykřesal jiskřičku naděje.

Během závěrečné půlhodiny se již ale hráčům MSK skórovat nepodařilo. Největší šanci měl Vladimír Smirnov, který šel sám na brankáře, ale místo zakončení volil přihrávku, která nenašla adresáta. Poslední slovo měli hosté, kteří tři minuty před koncem upravili na konečných krutých 2:5.

„Musím si zápas, který máme natočený, důkladně prohlédnout a analyzovat. Určitě dojde ke změnám v sestavě, na dnešek musíme rychle zapomenout,“ uzavírá svůj komentář nespokojený trenér Bečka.

Sestava MSK: Prokop – Dobšíček, Dvořák, Zezula, Šenk (54.Horváth) – Carvalho (57.Tcybrov), Simandl, Paděra, Smirnov (82.Tetur) – Kunc, Kugler.

Další výsledky 1.kola MSFL: HS Kroměříž-HFK Olomouc 1:0 (0:0), Fastav Zlín B-Slávia orlová 1:0 (0:0), SK Líšeň-Spartak Hulín 1:5 (0:2), HFK Třebíč-Sigma Olomouc B 0:0 (0:0), 1.SK Prostějov-FC Hučín 3:2 (2:1), SK Uničov-1.FC Slovácko B 0:4 (0:2), Sulko Zábřeh-SFC Opava B 3:1 (1:1).

V dalším kole budou v sobotu 16.srpna od 16:30 hod fotbalisté MSK hosty 1.HFK Olomouc. Pokud chtějí uspět, musejí se vyvarovat chyb v obraně a lépe využít vypracovaných příležitostí ke skórování.