Břeclav.  V devátém kole Moravskoslezské fotbalové ligy hostili muži MSK Břeclav přední celek soutěže SK Uničov a podlehli mu 0:2. S jednou výhrou, třemi remízami a pěti porážkami tak zůstávají v pásmu ohrožení na patnáctém místě tabulky soutěže.

MSK Břeclav-SK Uničov 0:2 (0:1)

Suverénní lídr Moravskoslezské fotbalové ligy 1.SK Prostějov a třetí celek tabulky SK Uničov mají na kontě obdržených branek nejmenší počet (7), což svědčí o dobré práci jejich obran. V Břeclavi se o tom přesvědčili fotbalisté MSK, kteří si během devadesáti minut vypracovali tři velmi dobré gólové šance, ale všechny jim zlikvidoval skvělými zákroky brankář Uničova Uvízl. A protože hosté dokázali dvakrát překonat brankáře MSK Lukáše Prokopa, stěhovaly se další tři body z domácí půdy.

První větší šanci zápasu měl v sedmnácté minutě Petr Fojtík. Vystřelil z hranice šestnáctky, mířil dobře, brankář Uničova vytlačil s námahou míč nad břevno. V pětadvacáté minutě po ztrátě míče ve středu hřiště přišel rychlý brejk hostí a byl z toho jejich vedoucí gól. Tak skončil první poločas.

Druhá půle byla fotbalově záživnější. Již osm minut po změně stran se Uničov dostal ke šťastné druhé brance. Založil nebezpečný útok, jedovatou střelu brankář MSK vyrazil, ale Fojtík ve snaze uklidit míč do bezpečí nastřelil autora střely, od něhož se míč odrazil do sítě. Krátce nato měl Fojtík svou druhou velkou šanci, v šestnáctce si zpracoval míč na střed a nebezpečně vystřelil. Přišel další bravurní zákrok uničovského gólmana, který vleže vyrazil míč nohou. Pak přišly dvě velké šance hostí. Nejprve útočník Uničova sám před Prokopem obstřelem minul i branku, pak po rohu a nenápadné akci skončil míč na tyči. Fojtík, který byl tentokrát středem dění na hřišti, dostal v 87.minutě po zatáhnutí soupeře za dres druhou žlutou kartu a musel odejít do sprch. V samotném závěru zápasu ještě mohl snížit Tomáš Pospiš, který si naběhl do šestnáctky a vypálil ostře k bližší tyči, znovu však vytáhl Uvízl skvělý zákrok. „Soupeř byl kvalitní, hra byla vyrovnaná, šance měl Uničov i my. Hosté nás nepřehráli, jen byli lepší v důrazu před brankou a v proměňování gólových šancí. Podržel je brankář, který několikrát zachraňoval své čisté konto na poslední chvíli,“ řekl po zápasu, který silně připomínal vstupní střetnutí MSK s Vítkovicemi, trenér mužů MSK Ivan Dvořák mladší.

Sestava: Prokop – Wallisch (78.Tetur), Fojtík, Sedlo, Sycha – Simandl, Košut – Lapin (46.Pospiš), Šenkeřík, Levai (40.Jurčík) – Carvalho.

Další výsledky: Vítkovice-Zlín B 4:2 (3:1), Hulín-Líšeň 3:0 (2:0), Hlučín-Vyškov 4:3 (3:2), Prostějov-Kroměříž 3:0 (2:0), Slovácko B-Mohelnice 2:2 (2:0), Otrokovice-Velké Meziříčí 3:1 (0:1), Třebíč-HFK Olomouc 3:2 (1:1).

Tabulka po 9.kole: 1. 1.SK Prostějov – 25 bodů, 2.MFK Vítkovice – 21, 3.SK Uničov – 16, 4.MFK Vyškov – 14, 5.FC Viktoria Otrokovice – 14, 6.FC Hlučín – 14, 7.SK Spartak Hulín – 13, 8.FC Velké Meziříčí – 13, 9.FC Fastav Zlín B – 13, 10.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 13, 11. 1.HFK Olomouc – 9, 12.Horácký FK Třebíč – 9, 13.FK Mohelnice – 8, 14. 1.FC Slovácko B – 8, 15.MSK Břeclav – 6, 16.SK Líšeň – 4.

V desátém kole MSFL se muži MSK Břeclav pokusí uspět v Kroměříži. Nastoupí zde v sobotu 3.října večer v 19 hod.