SFK Vrchovina - MSK U19   0:7 (0:1)

Sestava: Štastný  – Machovský, Vejvančický, Nešpor, Dobšíček – Havlena, Kufa (71´Palla), Polášek, Levčík – Segundo, Kruták (75´Jurčík) .

1´ Havlena (Kruták)       0:1

54´ Kruták  (Polášek)    0:2

61´ Polášek (Kufa)        0:3

67´ Kufa (Kruták)         0:4 pen.

70´ Levčík (Polášek)     0:5

75´ Segundo (Havlena)  0:6

81´ Levčík (Jurčík)        0:7

Radešínská Svratka (hý).  V předposledním kole dorostenecké divize se mladým fotbalistům MSK Břeclav kategorie U19 střelecky dařilo. V Radešínské Svratce nasázeli do sítě posledního celku tabulky SFK Vrchovina sedm branek, což bylo překonané maximum, jehož dosáhli s Otrokovicemi (6:0). Přitom první poločas na tak vysoké vítězství vůbec neukazoval. Ačkoliv první úspěch devatenáctka MSK zaznamenala již v 1.minutě, kdy Adam Havlena zužitkoval přihrávku Tomáše Krutáka, do přestávky již žádný další gólový zápis nepřidala. Hráči Vrchoviny se snažili chodit do osobních soubojů a rozbíjet útočné snahy favorizovaného soupeře, což se jim s přispěním jejich menšího hřiště a silného větru dařilo. Břeclav se dostala již jen k jedné pološanci, když Kruták střílel na branku z hodně ostrého úhlu. Do druhé půle měli hráči trenérem naordinovánu hru po zemi, s důrazem na přesnou kombinaci. Již v 54.minutě přišla druhá branka. Michal Polášek našel přihrávkou Krutáka, který zakončil svůj nájezd na brankáře trefou do černého. V 61.minutě ho Polášek napodobil, skóroval stejným způsobem po přihrávce od Miloše Kufy. Tím bylo definitivně rozhodnuto

o výhře MSK, navíc domácí celek již byl z náročného způsobu hry v první půli tak vyčerpaný, že příliš nevzdoroval. A to byla příležitost k dosažení dalších branek. V 67.minutě proměnil spolehlivě Kufa penaltu, odpískanou po faulu na Krutáka, v 70.minutě nahrál Polášek Patriku Levčíkovi, který z dvaceti metrů bombou prostřelil brankáře. V 75.minutě se dočkal i Adrian Segundo, úspěšný střelec z předcházejících divizních kol. Přihrával Havlena, Segundo se dostal sám až před brankáře a překonal ho hokejovým blafákem. V 75.minutě odešel na střídačku Kruták a na jeho místo přišel talentovaný Pavel Jurčík z družstva MSK U17, kterého trenér Luděk Zlámal pro jeho dobré výkony zařadil do sestavy devatenáctky. Na hřišti byl šest minut, když se do zápisu o utkání dostal jako asistent přihrávky na poslední, sedmý gól, který dal znovu Levčík bombou ze své citlivé levičky. Výhra posunula starší dorost A MSK na druhé místo tabulky dorostenecké divize, na vedoucí Líšeň ztrácí čtyři body. Poslední podzimní kolo se bude hrát v sobotu 6.listopadu a soupeřem hráčů Břeclavi bude kvalitní celek FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou. Začátek zápasu je v obvyklých 10:15 hod.