MSK A-Rosice 2:1 (1:0)

 

Po porážkách s družstvy z vyšších soutěží se mohli fotbalisté MSK Břeclav "A" opět radovat z vítězství v přípravném zápasu, který v sobotu 22.února odehráli v domácím prostředí s divizním Slovanem Rosice. Začali skvěle, již v první minutě otevřel skóre David Kočiš po přesném centru Patrika Levčíka. To ale byla jedna z mála šancí prvního poločasu, většinou se hrálo ve středu hřiště.

 

Zvýšit mohl Pavel Lapeš, jeho střela šla ale těsně vedle tyče rosické branky. Zahřmělo až koncem první půle, když nejprve střela Pavla Simandla z větší vzdálenosti byla tečovaná a skončila na břevnu branky hostí a pak měl ještě svou druhou šanci Lapeš, tentokrát ale z několika metrů mířil hodně vysoko. Na 2:0 se skóre změnilo až v úvodu druhého poločasu, když z hranice šestnáctky napravil své dvě předcházející nepřesnosti Lapeš. Nastalo podvědomé uspokojení z průběhu zápasu a přenechání iniciativy Rosicím, které se samozřejmě s aktuálním stavem  nechtěly spokojit.

 

Hosté se častěji a častěji pouštěli do útoků, jimž úspěšně čelil brankář MSK Lukáš Prokop. Jednou již byl překonaný, míč ale do sítě nepustilo břevno jeho branky. Rosicím se přece jen podařilo snížit na konečných 2:1 pro Břeclav, což se stalo patnáct minut před koncem hrací doby. „Z formující se základní jedenáctky nám chyběli pro střevní potíže Ondřej Paděra a Samuel Brunovský, další šance jsme dali hráčům, kteří jsou u nás na zkoušku. Stále ale ještě hledáme pro kvalitní doplnění kádru stopera a krajního záložníka,“ komentuje přípravný zápas s Rosicemi asistent trenéra MSK A Libor Snopek.

 

Sestava MSK: Prokop – Levčík, Šenk, Frátrič, Benetka – Kučera, Simandl, Sasín, Kočiš – Lapeš, Jukl. Střídali Jurčík, Wallisch a Hloch.

 

K dalšímu přípravnému zápasu pojede výběr trenéra Milana Valachoviče na Slovensko, v sobotu 1.března se představí ve Skalici. Sérii přípravných startů pak zakončí domácím zápasem s divizním Sokolem Tasovice, který se připravuje na sobotu 8.března od 11 hod.

Zpět