K utkání 12. kola MSFL zajížděli fotbalisté MSK Břeclav na sever Moravy, do dalekých Vítkovic. A že je tam nebude čekat nic snadného, předznamenala slova manažera a trenéra Vítkovic v jedné osobě, bývalého reprezentanta Vlka. Ten před zápasem prohlásil, že po sérii neúspěchů bude jeho tým chtít zvítězit. V body po výborném utkání se Zbrojovkou Brno však věřila i Břeclav, a tak se čekal zajímavý duel. 
Průběh 1.poločasu vyzníval spíše pro Břeclav. Ta rozhodně netahala za kratší provaz. Přehrávala Vítkovice rychlostí i šikovností na míči, měla i více náznaků šancí, obrana pracovala spolehlivě.
O výsledku tak rozhodla druhá půle, respektive hned její začátek. V 52. minutě dostali domácí příležitost kopat pokutový kop za velmi sporný zákrok v pokutovém území. Přísnou penaltu nejzkušenější domácí hráč Moravčík proměnil a Vítkovice vedly 1:0. Další zásadní monent nastal hned v 55. minutě. Za celkem běžný souboj s útočníkem Vítkovic dostal Schwarz k překvapení všech červenou kartu. Potom už nebylo v silách MSK utkání otočit, naopak, v 79. minutě Vítkovice svoje vedení navýšily na 2:0 proměněným trestným kopem ze 17 metrů. Tímto výsledkem zápas také skončil a jenom se potvrdila známá zkušenost, že ze severu Moravy se body vozí jen velmi těžko.

Sestava MSK Břeclav:
Hladký - Polák, Schwarz, Michal, Demjanovič - Navrátil (65. Chromeček), Simandl, Jakubovič, Svoboda - Mica (85. Nevídal), Bielčík

Zpět