Hráči ročníku 2002, doplnění o hráče ročníku 2003, pod trenérským vedením Luďka Knefla a asistenta Milana Štěpničky odehráli v sobotu 14. prosince ve sportovní hale ve Valticích 2.kolo halové ligy OFS. Na tuto akci jsme odjížděli s jasným cílem, toto kolo ligy vyhrát. Podařilo se dát dohromady v tomto předvánočním čase tým, který měl na to, cíl splnit. Na soupisce bylo 9 hráčů. Štěpnička Marek(G),Borýsek Vojtěch(C),Cypris Matěj,Mutina Pavel,Mysliveček Max,Mustafa Luan,Hakala Patrik,Honc Martin,Tesař Michal. Tedy dvě kompletní čtveřice pro střídání a brankář.

 

Hrálo se na dvě skupiny po 4 mužstvech,vítěz skupiny pak hrál finále.Naše kluky, čekalo utkání s týmem Rakvic, avšak tento tým se těsně před začátkem kola omluvil. Kluci tedy začínali proti soupeři z Iváně. Jako už tradičně mají naši hráči pomalejší start, a tak kluci MSK porazili Ivaň, vzhledem na šance jen 1:0. Pak následovalo vložené utkání proti výběru OFS 2003. Během jedné minuty kapitán Vojta Borýsek dal hattrick a dál nebylo o co hrát. Po jedné trefě pak přidali i Luan Mustafa a Matěj Cypris, MSK-OFS 2003 5:0.

 

Dále kluky čekal soupeř z Velkých Bílovic. Hráčů Bílovic bylo málo,respektive jen jedna čtveřice a brankář a proto byl tým Bílovic doplněn o hráče z jiných týmů. Ovšem ani tato pomoc nezabránila Vojtovi Borýskovi vsítit 2 góly. MSK-Sokol Velké Bílovice 2:0.

 

Pak naše mužstvo čekal jen soupeř ve finále, Sokol Tvrdonice. V šatně proběhla důkladná předzápasová příprava.V prvním kole halové ligy OFS, které se hrálo před měsícem naši kluci Tvrdonice porazili 1:0, avšak tým který naše kluky čekal v kole druhém, byl jiný.Za Tvrdonice nyní nastupovali i hráči ročníku 2001. Ale jak se po prvním hvizdu ukázalo,větší trému než břeclavští kluci měl realizační tým.Vojta Borýsek i v tomto utkání vstřelil hattrick během prvních 5 minut.Pak sice soupeř z Tvrdonic přidal,ale nic platno. Co nešlo vedle, pokryl brankář Marek Štěpnička. Ten už se těšil na vychytané čisté konto,když po nenápadné akci tvrdonských převzal na polovině hřiště míč hráč Tvrdonic, Nikolas Markov a z otočky perfektně umístěnou střelou „do šibenice“ brankáři MSK pokazil radost. MSK-Sokol Tvrdonice 3:1.

 

Cíl vyhrát 2.kolo halové ligy OFS tedy byl splněn. Co dodat závěrem. Hráči MSK ročníku 02, ukázali svoji kvalitu. Především spolupráce Cypris,Mustafa a Borýsek byla ukázkou výborného fotbalu. Svůj standart potvrdil slušným výkonem i gólman Štěpnička. Kluci ročníku 03 si zatím zvykají na trochu jiný fotbal, než v základnách, i když tentokrát vyšli střelecky naprázdno, svůj díl na výhře jistě mají. Ukazuje se, že trpělivá trenérská i organizační práce snad tímto výsledkem začne nést ovoce a MSK Břeclav bude hrát důstojnější roli ve všech soutěžích, nejen na úrovni mladších žáků.

Zpět