Starší dorost fotbalového klubu MSK Břeclav vyhrál v Moravskoslezské dorostenecké divizi počtvrté v řadě a v tabulce je po dvanáctém kole na šestém místě se ziskem 19 bodů. Do konce podzimu ho čekají ještě výjezdy do Blanska (4.) a Otrokovic (2.), první polovinu soutěže ukončí domácím zápasem se Spartou Brno (9.).

MSK U19-Boskovice U19 2:0 (1:0)

První branku MSK vstřelil ve třicáté minutě Kamil Redek, který zužitkoval rohový kop v podání Martina Krevňáka. Řada dalších šancí zůstala nevyužita, jen Viktor Kacr měl hned tři. Dvakrát místo střelby přihrával, potřetí naopak vystřelil, když bylo vhodnější přihrát lépe postavenému spoluhráči. Na podmočeném těžkém terénu se hrála hokejová přesilovka MSK.

„Zpočátku se kluci tlačili středem a útoky končily na stoperech Boskovic. Když jsme přešli na křídelní hru, rodily se šance jedna za druhou, málo jich ale bylo využito,“ popisuje průběh první půle a následně celého zápasu asistent trenéra Karla Bečky Štefan Víša. Další šance MSK přišly po změně stran. Uklidnění přinesla 53.minuta, v níž po průnikovém pasu Šimona Hermana za obranu šel Richard Tichý sám na brankáře a vedení domácích pojistil druhou brankou.

O čtyři minuty později měl Tichý stejnou šanci, tentokrát ale brankář hostí jeho střelu pokryl. Deset minut před koncem hrací doby se do brejku dostal Michal Florus, ten ale svou střelu mezi tři tyče nevměstnal, poslal míč vedle.

Sestava: Bíza – Víša, Krevňák, Herman, Knézlík (56.Fungáč) – Kacr, Martínek, Redek (73.Hübl), Trčka (46.Florus) – Kocourek (46.Suský), Tichý.

Další výsledky: Třebíč-Bohunice 3:2 (1:1), Pelhřimov-Svratka Brno 0:2 (0:1), Vrchovina-Blansko 1:1 (1:1), Líšeň-Sparta Brno 1:4, Žďár nad Sázavou-Otrokovice 4:5 (2:1), Kyjov-Velké Meziříčí 1:5.

Tabulka po 12.kole: 1.FC Svratka Brno – 26 bodů, 2.FC Viktoria Otrokovice – 26, 3.FC Žďas Žďár nad Sázavou – 25, 4.FK Blansko – 25, 5.Horácký FK Třebíč – 20, 6.MSK Břeclav – 19, 7.FC Velké Meziříčí – 17, 8.SFK Vrchovina – 16, 9.FC Sparta Brno – 14, 10.FC Havlíčkův Brod – 14, 11.SK Líšeň – 12, 12.FK Pelhřimov – 11, 13.Tatran Bohunice – 7, 14.FC Boskovice – 4, 15.FC Kyjov 1919 – 0.

Třebíč, Velké Meziříčí a Kyjov mají odehráno o jeden zápas více, čeká je volný los v posledních třech kolech podzimu.