Vítězná pečeť nové devatenáctky MSK

MSK 19 – SK Líšeń 2:1 (1:0)

Břeclav (JH).  Závěr druhé dorostenecké ligy se mladým fotbalistům MSK Břeclav U19 vydařil. V posledním kole soutěže porazili na vlastním hřišti SK Líšeň 2:1 a se ziskem 30 bodů obsadili konečné jedenácté místo, se stejným počtem bodů jako má desátý Třinec, jen dva body za dvojicí FC Vysočina Jihlava U18 a MFK Vyškov. Tyto čtyři celky společně se sedmým RSM Hodonín (39) vytvořily silný střed tabulky 2.dorostenecké ligy. I do závěru soutěže poslal trenér Luděk Zlámal do hry převážně hráče ročníků 94 a 95, kteří budou tvořit kádr devatenáctky MSK v příští sezóně. „Líšeň hrála převážně s ročníky 93, naši mladíci zápas s ní slušně zvládli a s jistou dávkou štěstí v závěru vyhráli 2:1. Chci být optimistou do budoucna,“ řekl po deváté výhře v soutěži trenér nejstaršího dorostu MSK L.Zlámal. Břeclavi se podařilo první branku vstřelit již v jedenácté minutě hry. Po křídle unikl Matěj Wallisch, dal míč pod sebe a Ondřej Kabrhel ho poslal k tyči líšeňské branky. Hosté měli optickou převahu, míč byl více v jejich držení. Celek MSK byl poněkud zataženější, bránil ale dobře, Líšeň do ničeho vážnějšího nepustil a když něco obranným valem prošlo, byl na místě brankář Lukáš Polach. Do druhé půle vstoupila Líšeň s odhodláním vyrovnat a v 64.minutě se jí to podařilo po pěkné křížné střele z hranice šestnáctky, která nedala moc šancí Polachovi, zapadla k tyči. Následoval pohledný fotbal nahoru dolů se šancemi na obou stranách, což se muselo přihlížejícím divákům líbit. Dvě minuty před koncem hrací doby se podařilo MSK rozhodnout zápas druhým gólem na 2:1. Jan Hloch poslal centr do šestnáctky a Adam Havlena  míč koníčkem dostal za záda brankáře Líšně. Na hřišti se na pár minut objevil i Luboš Sladký, střelec z podzimu, který delší dobu chyběl kvůli onemocnění. Po zápasu se trenér Zlámal a sportovní ředitel MSK Vladimír Michal rozloučili oficiálně s hráči ročníku 93 (Polášek, Segundo, Kruták, Ciprys, Mańák, Havlena, Dobšíček, Nešpor, Sladký, Halady), kteří odcházejí do kategorie mužů.

Sestava MSK: Polach – Matuška, Pafkovič, Vejvančický, J.Slunský (79.Ivančic) – Wallisch, Netopilík, Sasínek, Hloch – Jurčík (85.Sladký), Kabrhel (56.Havlena).