FC Fastav Zlín B-MSK Břeclav 3:2 (1:2)

Fotbalisté MSK Břeclav byli blízko k zisku bodu v třetiligovém zápasu ve Zlíně s béčkem Fastavu. V poločase vedli 2:1, domů se vraceli bez bodu, s těsnou porážkou 2:3. Prohrál i Žďár nad Sázavou na Slovácku B, a tak dvoubodový rozdíl mezi posledními dvěma celky tabulky zůstal  tři kola před koncem soutěže nezměněný. Zlín také ještě neměl jistotu záchrany, a proto mu získané tři body přišly nesmírně vhod. Rozhodl o nich až v předposlední minutě.

Muži MSK vyhráli poločas 2:1. Hráli s velkým nasazením, vědomi si potřeby bodovat a domácí přehrávali. Již v sedmé minutě poslal Pavel Simandl míč Davidu Juklovi za obranu Fastavu, mladý útočník Břeclavi si položil brankáře a skóroval do prázdné branky. Při další dobré útočné akci neudržel gólman Zlína míč, ale po dorážce ho zastoupil na brankové čáře jeden z obránců. Pak přišla šance Davida Kočiše, který vyhrál hlavičkový souboj, dostal se do brejku, přehodil brankáře, ale míč zastavila v jeho cestě do sítě tyč.

„Měli jsme během prvních dvaceti minut čtyři stoprocentní gólové šance a zužitkovali jsme jedinou. Zápas mohl vypadat úplně jinak,“ mrzelo trenéra Karla Bečku nedostatečné vyjádření velké úvodní převahy. Po vyrovnání Zlína z brejku se ještě jednou trefil Jukl a do šaten se šlo za příznivého stavu 2:1 pro MSK. Bylo to znovu po spolupráci se Simandlem, který unikl po křídle a jeho centr uklidil Jukl hlavou do sítě béčka Fastavu.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s evidentní snahou o srovnání skóre. Jejich první velkou šanci Prokop vytlačil na roh, při další se podařilo Zlínu hlavou vyrovnat na 2:2. Většinou se ale hrálo ve středu hřiště a do gólové šance se dostala i Břeclav. Po centru Dana Netopilíka nebyla obrana domácích přesná, míč odvrátila jen na nohu volného Pavla Lapeše, který obešel obránce a  z malého vápna obstřeloval brankáře. Míč šel jen těsně vedle zadní tyče.

Bod již měly oba týmy v kapse, když  minutu před koncem strhl vítězství hlavičkující střídající útočník Zlína na stranu domácích. „Kluci bojovali, byly i šance na naši třetí branku, o to více mrzí ztráta bodů. Na závěr se vysunul do útočné linie i stoper Ondřej Lysoněk, který při boji o míč na polovině soupeře skluzem fauloval domácího hráče a dostal hodně přísnou červenou kartu. Bude nám v příštím kole chybět, ale na druhé straně by se měli do hry vrátit po zranění Radek Sasín a Jan Šilinger,“ řekl po zápasu trenér Bečka.

Sestava MSK: Prokop – Benetka, Šenk, Lysoněk, Levčík – Carvalho (66.Netopilík), Simandl, Paděra, Lapeš – Jukl, Kočiš (73.da Silveira).

Další výsledky: Hlučín-Orlová 3:1 (1:1), Hulín-Opava 1:0 (1:0), Prostějov-Mikulovice 1:2 (1:0), HFK Olomouc-Uničov 0:2 (0:1), Kroměříž-Třebíč 0:1 (0:1), Slovácko B-Žďár 4:2 (2:0), Zábřeh-Sigma Olomouc B 3:0 (0:0).

Tabulka po 27.kole: 1.Slezský FC Opava – 53 bodů, 2.Sigma Olomouc B – 50, 3. 1.SK Prostějov – 48, 4. 1.FC Slovácko B – 45, 5.Horácký FK Třebíč – 43, 6.SK Sulko Zábřeh – 42, 7.SK Spartak Hulín – 41, 8. 1.HFK Olomouc – 36, 9.SK Uničov – 35, 10.FK Mikulovice – 34, 11.FC Hlučín – 33, 12.FK Slávia Orlová-Lutyně – 31, 13.FC Fastav Zlín B – 30, 14.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 28, 15.MSK Břeclav – 22, 16.FC Žďas Žďár nad Sázavou – 20.