Břeclav (Jaroslav Hýbner).  MSK-Rača 0:0 (0:0) Tropické teploty posledních dnů se promítly i do průběhu přátelského zápasu fotbalistů MSK Břeclav se slovenskou Bratislavou-Račou, který se uskutečnil v sobotu 18.července před polednem. Střetly se celky třetiligové úrovně, a protože se ani jeden z nich nedokázal střelecky prosadit, skončil zápas bezbrankovou remízou 0:0. Tým MSK, kombinovaný z hráčů áčka a béčka, nebyl úspěšný v první půli v přechodu do útoku a nedostal se tak ani k vyloženým střeleckým příležitostem. Po změně stran byl výkon domácích o poznání lepší, zatlačili hosty do defenzívy a byli výrazně blíže úspěchu. Největší gólové šance měli Milan Sycha, Matheus Silveira a Antonín Horváth, proměnit je v gól se ale ani jednomu z nich nepodařilo. „Do ideálního výkonu jsme měli hodně daleko, útočníci byli nedostatečně podporováni krajními obránci a záložníky. Ivo Tetur tak v útoku zůstal osamocen, bez šancí dovést některou z akcí do úspěšného konce. Bylo poznat, jak chyběl tvůrce hry Pavel Simandl, který lépe dokáže adresovat předfinální přihrávky spoluhráčům,“ komentuje dopolední zápas asistent trenéra Ivana Dvořáka Michal Škrabko.

 

Sestava: Kunický – Fojtík, R.Svoboda, Klusák, Sycha – Carvalho (60.Úlehla), Paděra, Košut, Wallisch – Tetur (60.Silveira), Horváth (30.Lapin).

 

 

MSK-Dosta Bystrc 4:4 (0:2) Sobotní odpoledne patřilo druhému zápasu téhož dne, hrálo se na hřišti Slovanu. Soupeřem slabší sestavy MSK byl divizní celek Dosty Bystrc, kterému patřila větší část hrací doby, v níž si vypracoval výrazné vedení 4:0. Ke cti hráčů Břeclavi slouží, že nesložili zbraně a dokázali zápas dovést do remízové koncovky.

 

V prvním poločasu byla Bystrc jasně lepší a vytvořila si dvoubrankové vedení. „Museli jsme do hry nasadit i hráče, kteří za sebou měli dopolední zápas a zjevně měli těžké nohy. Chybovali jsme hlavně v obraně, od nepovedených malých domů po zbytečné přihrávky mezi stopery. A to ještě soupeř využil jen polovinu šancí, které jsme mu nabídli,“ vysvětluje trenér Ivan Dvořák, jak to s celkem MSK vypadalo v prvním poločasu.

 

Velkou změnu ale nepřinesl ani úvod druhé půle, v níž Bystrc přidala během prvních desíti minut další dvě branky a vypadalo to hodně zle. „Hráli jsme znovu bez Simandla, Pospiše a Hlocha a bylo to na výkonu celku znát. Naštěstí i Bystrci začal docházet dech a od šedesáté  minuty jsme začali s korigováním výsledku. Střelecky se prosadil dvakrát Matheus Silveira, po jednom gólu přidali Antonín Horváth a Robin Úlehla,“ pochvaloval si trenér Dvořák, že jeho hráči dokázali přivodit tak zásadní obrat.

 

Sestava: Kunický – Pohanka, Klusák, Košut, Úlehla – Wallisch, Sycha, Simonyi, Lapin, Carvalho – Silveira. Střídali: Turek – Horváth, Tetur, Novák.

Zpět