MSK Břeclav U19-RSM Hodonín U190 2:3 (2:0)

V posledním domácím zápasu Moravskoslezské dorostenecké ligy hostili mladí fotbalisté MSK Břeclav U19 své vrstevníky ze sousedního Hodonína. O to pikantnější bylo toto sportovní klání. Začalo spornou rukou domácích v pokutovém území, které ale Hodonín z penalty nedokázal potrestat, míč skončil na tyči branky Dominika Kunického. To byl signál k nástupu devatenáctky MSK, která měla po celý zbytek prvního poločasu herní převahu, vyjádřenou již v osmnácté minutě vedoucí brankou. Postaral se o ni Ondřej Pohanka, který využil několikerého odrazu míče od těl hráčů RSM, prošel až před jejich brankáře a z pravé strany ho dokázal prostřelit.

O osm minut později se do šestnáctky RSM proklestil Daniel Bílek, nastřelil obránce a odražený míč poslal podruhé do sítě hostí. V dalších gólových šancích byli Matheus da Silveira, který šel sám na brankáře, Vojtěch Hovězák, který po přihrávce Bílka pod sebe trefil jen boční síť a Tomáš Košut, jehož hlavička po rohovém kopu šla nad břevno. I vedení 2:0 bylo hodně slibné, s tímto stavem šly oba kolektivy do kabin.

Ve druhé půli Hodonín vystřídal několik hráčů, vyrovnal hru a v 63.minutě dosáhl kontaktního gólu. Kritický moment nastal o čtrnáct minut později, když přímý kop Hodonína prošel k překvapení všech až do sítě, aniž byl cestou někým tečován. A aby smůly nebylo dost, v poslední minutě hry se po přímém kopu odrazil míč od tyče, obránce MSK ho od druhé tyče poslal zpět do pole, ale rozhodčí uznal gól, protože podle jeho mínění mezitím prošel míč za brankovou čáru.

„Do 53.minuty jsme měli hru pod kontrolou a mohli jsme naše vedení ještě navýšit. Gólové šance měli znovu Bílek a Pohanka. Těžko se mi hledají slova pro to, co se pak stalo. První střídání mělo za účel pošetřit síly da Silveiry pro áčko mužů MSK, po něm se začala naše hra oslabovat. A protože je naším úkolem vychovávat hráče v celé šíři, dal jsem v posledním domácím zápasu možnost i dalším hráčům z lavičky. Střídající hráči se ale nedostali do hry, Hodonín nás začal přehrávat, dal kontaktní gól a obraz hry se změnil,“ řekl po zápasu trenér MSK U19 Jiří Pecha.

„Naším problémem zůstává proměňování gólových šancí. Za stavu 2:1 jsme měli ještě další dvě gólové šance, Bílek šel sám na brankáře a Richard Simonyi z deseti metrů branku přestřelil. Když se zamyslím nad příležitostmi Hodonína, tak ten se dostal ke čtyřem gólovým šancím a tři z nich proměnil,“ dodává ještě trenér Pecha, jemuž chyběli Ivo Tetur, Martin Večeřa a dlouhodobě Tomáš Horčička, navíc kvůli maturitě celý týden netrénoval Marek Horčička.

Sestava MSK U19:  Kunický – Kolaja, Svoboda, Košut, Šanda – Hovězák (68.Simonyi), M.Horčička (76.Redek), Vu Van, Bílek – da Silveira (59.Hakala), Pohanka (68.Novák).

Další výsledky: Vyškov-HFK Olomouc 0:4 (0:2), Hlučín-Vítkovice 1:0 (0:0), Prostějov-Líšeň 1:0 (0:0), Kroměříž-Hranice 4:1 (3:0), Znojmo-Třinec 5:1 (1:1), Sparta Brno-Havlíčkův Brod 0:4 (0:3).