V Prostějově má zřejmě v současnosti fotbalový dorost velmi dobrou formu, což prokázal

při trojnásobném  měření sil s mládeží MSK Břeclav.

 

Prostějov U19-MSK U19 5:0 (2:0). Trenér Petr Maléř citelně postrádal zraněné útočníky Ivo Tetura a Tomáše Horčičku. Musel v sestavě hodně improvizovat, zahráli si všichni hráči z lavičky, ale žádná změna úspěch nepřinesla. „Soupeř byl lepší po všech stránkách, v první půli nám dal dvě branky a ve druhé nás již přehrával. My měli v závěru šance, Jan Hloch ani Matěj Wallisch je ale v gól nepřetavili. Celkově to byl špatný výkon

ve všech formacích. Nyní nás čeká série těžkých zápasů, které ukáží, za co stojíme,“ hodnotí věcně výjezd

na Hanou trenér Maléř.

 

Sestava MSK U19: Kunický – Kolaja (74.Večeřa), Svoboda, Košut, Hovězák – Bílek, M.Horčička, Wallisch, Simonyi (57.Šanda), Novák (57.Hloch) – Hakala (69.Tuček).

* * *

 

Prostějov U17-MSK U17 9:0 (4:0).  Mladší dorost 1.SC Prostějov patří v Moravskoslezské lize SCM U17 k těm lepším a na hřišti to předvedl. Hrál s chutí, na jeden, dva dotyky a v plném pohybu. Dorost MSK jen přihlížel a po několika obdržených brankách ztrácel i bojovnost. „Chtěl jsem vidět snahu hráčů aspoň v některých fázích hry držet s kvalitním soupeřem krok. Moc rychle se ale smířili s porážkou a své zklamání z průběhu zápasu vyjádřili častým faulováním. Měli by se nad sebou zamyslet,“ vyjadřuje se k nepodařenému zápasu zklamaný trenér Michal Škrabko.

 

Sestava MSK U17: Šurkala – Fungáč, Kacr, Kurdík, Redek – Florus, Poláček (40.Krevňák), Tichý, Trčka – Radkovič, Suský.

* * *

Prostějov U16-MSK U16 6:0 (4:0).  Ani mladší dorost MSK U16 nedopadl v Prostějově lépe.V osmé minutě již prohrával 0:2 a do devatenácté minuty padly do branky Miroslava Turka  ještě dva góly. Druhý poločas byl

o hodně lepší, bojovný, tvrdý, se šancemi na obou stranách. David Beneš byl sám před brankou a nedal, vzápětí domácí zvýšili na 5:0.

 

Další tutovka Beneše a znovu šel míč nad.  Stejný hráč měl ještě další dvě dobré šance, jednou z velkého úhlu těsně minul a pak potřetí z úniku přestřelil prostějovskou branku. Poslední útok domácích skončil nechytatelnou bombou do šibenice. „Rozjížděli jsme se hodně pomalu, a to ještě brankář Turek v prvním poločasu předvedl několik parádních zákroků. Druhá půle byla o hodně lepší, škoda, že měl Beneš smolný den,“ vyjadřuje se k výsledku šestnáctky jeden z trenérů Štefan Víša.

 

Sestava MSK U16: Turek – Hübl, Kocián, Popp, Cinádr – Víša, Krevňák, Poláček, Mach – Kurdík (41.Husovský), Beneš.

Zpět