V posledním kole dorost MSK jen vyhrával

 

Břeclav (hý).  V závěrečném kole mistrovských soutěží se fotbalový dorost v domácím prostředí vytáhl a vyhrál všechny tři zápasy. Omlazená devatenáctka si poradila s kompletní Líšní, osmnáctka MSK korunovala úspěšné jaro výhrou nad Otrokovicemi a stejného soupeře zdolala i šestnáctka MSK.

 

U19: MSK Břeclav U19-SK Líšeň U19 2:1 (1:0)

Zatímco Líšeň přijela do Břeclavi s kádrem plným hráčů základní sestavy U19, trenér devatenáctky MSK Luděk Zlámal pokračoval v přípravných krocích na novou sezónu a družstvo poskládal převážně z hráčů ročníků 94 a 95. Přesto mohl být s výkonem svých svěřenců plně spokojen. „Byl to slušně zvládnutý zápas, v němž jsme šli do vedení už v 11.minutě, když Matěj Wallisch unikl po křídle, dal míč pod sebe a Ondřej Kabrhel ho poslal k tyči branky Líšně. Soupeř měl sice optickou převahu, držel více míč, ale naše zatažená obrana ho do vážnější šance nepustila a co prošlo, chytil bezpečně brankář Lukáš Polach,“ pochvaloval si výkon svého družstva trenér Zlámal. Do poločasu již žádný gól nepadl. Po změně stran se Líšeň snažila o vyrovnání, které skutečně v 64.minutě přišlo po krásné křížné střele těsně k tyči, z dosahu Polacha. Po vyrovnání začal boj o tříbodový zisk. Hrálo se nahoru dolů, obě družstva měla dobré střelecké příležitosti, fotbal se musel v těchto fázích divákům líbit. Vítěznou branku se podařilo vstřelit Břeclavi dvě minuty před koncem hrací doby. Přihrávku Jana Hlocha zpracoval Adam Havlena koníčkem o zem a těžký míč nedokázal brankář Líšně zkrotit. Výhra stabilizovala konečné jedenácté místo celku MSK U19 ve 2.dorostenecké lize, když při své premiéře zůstal za desátým Třincem

při bodové rovnosti jen kvůli horšímu skóre.

 

U18: MSK Břeclav U18-FK Viktoria Otrokovice U19 2:0 (0:0)

Třešničku na dortu skvělých jarních výsledků přidala osmnáctka MSK závěrečnou výhrou 2:0 nad Viktorií Olomouc. Převaha hráčů, které k úspěchu dovedlo trenérské duo Jan Dohnálek-Jaroslav Řezáč, byla vyjádřen dvěmi brankami až ve druhém poločasu. V první půli měli dobré šance Marián Matevski, jeho střelu dorážející Ondřej Kabrhel a později Matěj Wallisch, skóre otevřeli ale až dvě minutě po změně stran, kdy po přesné přihrávce Jana Hlocha střílel do prázdné branky Michal Ivančic. Pak přišly šance Tomáše Košuta, Wallische, ale i Otrokovice nebezpečně ohrožovaly branku Davida Fibingera. Pojistku na konečných 2:0 zaznamenal Marek Horčička po nezištné přihrávce Košuta. Desáté místo v tabulce dorostenecké divize je po podzimu, kdy s pouhými čtyřmi body osmnáctka MSK byla na posledním, čtrnáctém místě, vynikajícím úspěchem trenérů a celého hráčského kolektivu.

 

U16: MSK Břeclav U16-Viktoria Otrokovice U17 1:0 (0:0)

Ani šestnáctka MSK nezůstala pozadu a také ona zakončila dorosteneckou divizi vítězstvím, byť nejtěsnějším 1:0. Dostala se tak právě na úkor Otrokovic na skvělé sedmé místo, když svého soupeře bodově dostihla a má výrazně lepší celkové skóre. Trenér Josef Jírava se často zlobil na slabou střeleckou produktivitu a někdy i nedostatečné herní nasazení, což se ale v závěrečných kolech soutěže výrazně zlepšilo. Šestnáctka  MSK z posledních sedmi zápasů šest vyhrála a v jednom remizovala, což ji katapultovalo do první poloviny konečné tabulky.

Zpět