Fotbalový svátek v Břeclavi

Zápas druhého kola poháru České pošty, v němž třetiligový celek fotbalistů MSK Břeclav hostil vysoce favorizovaný prvoligový tým 1.FC Slovácko, se vydařil po všech stránkách, s výjimkou konečného výsledku, i když se výhra hostí obecně předpokládala.

 

Slovácko neponechalo nic náhodě, což naznačilo již tím, že požádalo o odklad původního termínu z 21.srpna na 4.září, aby se mohlo na pohárový duel náležitě připravit. V tom prvním termínu totiž mělo po ligovém kole málo času na regeneraci. Do Břeclavi přijel kvalitní prvoligový tým v plném složení a domů se vracel s výhrou 0:3. „V úvodu jsme jednu šanci neproměnili, pak šel sám Radek Sasín na jednoho obránce, ale neobelstil ho a dali jsme i Pavlem Simandlem branku, která nebyla uznána pro postavení mimo hru. Mám pocit, že to byl regulérní gól, rád se podívám na video, ale stejně tím nic nezměním. Škoda, po našem vedení by to měl favorit o poznání těžší,“ popisuje průběh prvního poločasu trenér MSK Milan Valachovič.

 

Pak přišly do konce poločasu dvě herní situace, kterých hosté zkušeně využili. Dvakrát skórovali a výrazně se tím uklidnili. „Je to stále stejná písnička. Nehráli jsme špatně, ale opakují se nám školácké chyby, kterých soupeři využívají k lehce získaným brankám. V šestnáctce máme čtyři hráče a jediný útočník Slovácka se mezi nimi dostane k zakončení,“ posteskl si trenér Břeclavi. Ve druhé půli se hra vyrovnala, domácí se snažili něco s výsledkem udělat a dostávali se i do šancí. Slovácko si jen hlídalo získaný náskok a nic skutečně vážného třetiligistům nedovolilo. „Pro kluky to byl zážitek, poprvé hráli pod větší diváckou návštěvou (862 diváků), ve správné atmosféře, byl to pro všechny sportovní zážitek, kterých bychom si mohli v Břeclavi přát více,“ popisuje trenér Valachovič celkové ovzduší, které panovalo ve středu 4.září za příznivého počasí na stadionu MSK.

 

„Pokud bychom chtěli pomýšlet na lepší výsledek, nesměli bychom dělat hrubky v obraně a museli bychom zvýšit procento úspěšnosti střeleckých pokusů,“ ještě trenér MSK dodává. Slovácko v závěru zvýšilo na konečných 3:0 a může již uvažovat o svém dalším pohárovém soupeři. Na otázku, výkon kterého

ze svých hráčů by vyzvedl nad průměr, trenér Valachovič odpověděl: „Asi nikoho, vlastně ano, Patrik Levčík odehrál dobrý zápas.“

 

Sestava MSK: Prokop – Král, Šenk, Krejčí, Dobšíček – Levčík (80.Carvalho), Simandl, Cupák (69.Kleiber), Šilinger (62.Pospiš), Benetka – Sasín. 

Zpět