Slovácko B-MSK Břeclav 2:1 (1:1)

Bez tří vykartovaných hráčů Dominika Šilingera, Miroslava Krále a Davida Cupáka byl celek fotbalistů MSK Břeclav před zápasem 13.kola Moravskoslezské fotbalové ligy citelně oslaben. V Kunovicích proti němu navíc nastoupilo béčko 1.FC Slovácko s desíti  hráči prvoligového áčka klubu v čele s brankářem Heňou a kapitánem Trousilem, což šance hostí na úspěch přibližovalo nule.

Přesto se břeclavský celek statečně držel a jen dvanáct minut ho dělilo od dosažení nerozhodného výsledku 1:1, což by byl obrovský úspěch. Již v sedmé minutě měli hráči MSK ruce nad hlavou, protože po nevydařeném odkopu brankáře Heče se Franklin Igwe parádně trefil z třiceti metrů za záda gólmana, který stál dobrých pár metrů před brankovou čarou.

Ve 27.minutě bylo vyrovnáno. Po rohovém kopu Slovácka obránci MSK špatně vystoupili, míč propadl na malém vápně až k Ondřejkovi a pro toho již bylo další řešení situace snadné. Do konce první půle se ještě dvakrát vyznamenal bravurními zákroky brankář MSK Lukáš Prokop, jednou ho od překonání zachránilo břevno. Šanci ale měla i hostující Břeclav. Po standardní situaci hlavičkoval k tyči Jan Krejčí, míč na roh vytáhl zkušený ligový brankář Heča.

Dlouho se hosté bránili útokům Slovácka B, které se nechtělo smířit s dělbou bodů. Rozhodl v 78.minutě znovu Ondřejka, kterému se proti Břeclavi daří. Skóroval proti ní v přípravném letním zápasu, pak v Českém poháru a nyní dokonce dvakrát v třetiligovém duelu, když při svém druhém gólovém zápisu zužitkoval zpětnou přihrávku. Do konce zápasu ještě dvakrát vytáhl parádní zákrok brankář MSK Prokop a skóre se tak ustálilo na konečných 2:1 pro domácí. „Klukům nemám co vytknout. Plnili v zápasu důsledně stanovené cíle, na víc jsme v aktuální situaci proti silnému soupeři neměli,“ přidává své hodnocení těsné porážky trenér MSK Milan Valachovič.

Sestava MSK: Prokop – Benetka, Krejčí, Šenk Levčík – Markovič, Simandl, Smolka (83.Jurčík), Carvalho (83.Slunský) –Igwe, Sasín.

Výsledky 13.kola MSFL: Kroměříž-Orlová 1:1 (1:0), HFK Olomouc-Třebíč 1:0 (0:0), Prostějov-Sigma Olomouc B 2:1 (0:0), Hulín-Mikulovice 0:0 (0:0), Hlučín-Opava 1:1 (0:0), Slovácko B-Břeclav 2:1 (1:1), Zlín B-Uničov 1:1 (1:1), Zábřeh-Žďár nad Sázavou 2:0 (1:0).

Tabulka po 13.kole: 1.Slezský FC Opava – 29 bodů, 2.SK Sigma Olomouc B – 26, 3.Horácký FK Třebíč – 26, 4.1.FC Slovácko B – 26, 5.SK Spartak Hulín – 23, 6.1.SK Prostějov – 22, 7.SK Sulko Zábřeh – 21, 8.1.HFK Olomouc – 20, 9.SK Uničov – 20, 10.MSK Břeclav – 15, 11.FC Fastav Zlín B – 15, 13.FK Slávia Orlová-Lutyně – 13, 14.SK Hanácká Slávía Kroměříž – 13, 15.FC Hlučín – 13, 16.FC Žďas Žďár nad Sázavou – 10.

Další program: Do konce podzimu čeká fotbalisty MSK Břeclav ještě domácí zápas se Zábřehem (v neděli 10.listopadu od 13:30 hod) a v sobotu 10.listopadu budou ještě hrát v Hulíně, kterému mají oplácet porážku z prvního kola z Břeclavi 0:2. Situace ve druhé polovině tabulky je vzácně vyrovnaná a každý získaný bod se bude počítat. Pro Břeclav je úkol o to těžší, že ji v závěru podzimu čekají dvě úspěšná družstva z horní části třetiligové tabulky.