Fotbalisté MSK Břeclav kategorie mladšího dorostu hráli v dalším kole Moravskoslezské dorostenecké ligy U17 a U16 v nedalekém Hodoníně. V derby byly úspěšnější sedmnáctka i šestnáctka domácího RSM.

RSM Hodonín U17-MSK Břeclav U17 1:0 (1:0).  Po podzimní porážce 1:6 v Břeclavi se chtěli hráči Hodonína revanšovat. Spokojeni byli určitě se ziskem tří bodů, i když vyhráli rozdílem jediné branky. Celku RSM patřilo úvodních deset minut, během nichž si vypracoval několik rohových kopů a jednu dobrou gólovou šanci. Pak se hra vyrovnala, odehrávala se ale většinou ve středu hřiště.

První vážnější šanci měli hosté, v patnácté minutě po úniku Michala Floruse a jeho přesném centru nastřelil Richard Tichý bez přípravy brankovou konstrukci. O deset minut později padla jediná branka zápasu po nedorozumění mezi stoperem Břeclavi Viktorem Kacrem a brankářem Vojtěchem Bízou. Domácímu útočníkovi k jejímu dosažení stačila lehká dorážka propadnuvšího míče na brankové čáře.

Do poločasu přineslo vzruch již jen zranění Kamila Redka, který dostal tvrdý úder míčem do hlavy a s podezřením na otřes mozku byl odvezen do nemocnice. Redek pak hodně svému celku ve druhém poločasu chyběl, Hodonín díky tomu opanoval střed hřiště. Po chybě Kacra se dostali domácí k sólu, které pozorný Bíza kryl. Vyrovnat mohl Tomáš Trčka, z jasné pozice ale hlavičkoval nad branku.

“Je to zklamání, očekávané derby jsme nezvládli výsledkově ani herně. Rozhodla šťastná branka domácích, kteří byli po celý zápas aktivnější a výhru si zaslouží. Vstřelili důležitou první branku, a to jim dalo křídla. Nám se z útlumu i díky absenci Redka ve druhé půli nepodařilo dostat,“ podává své hodnocení zápasu v Hodoníně trenér sedmnáctky MSK Michal Škrabko.

Sestava MSK U17: Bíza – Tihelka, Kacr, Kurdík, Kocourek – Redek (41.Poláček, 63.Krevňák) – Florus, Tichý, Radkovič, Trčka – Fungáč.

RSM Hodonín U16-MSK Břeclav U16 4:1 (1:1). V Hodoníně neuspěla ani šestnáctka MSK. V první půli udržela remízu 1:1, když v jejím závěru po přihrávce Davida Beneše poslal Martin Krevňák křížnou střelu do protipohybu brankáře a srovnal skóre.

Po změně stran přišla zbytečná penalta, domácí se dostali do vedení 2:1 a po chybách levé strany obrany MSK přidali v rychlém sledu další dvě branky. „Byla to zatím naše nejhorší hra, na kterou musíme rychle zapomenout,“ to jsou kritická slova trenéra šestnáctky MSK Štefana Víši.

Sestava MSK U16: Turek – Slavík (60.Hübl), Sedláček, Kurdík (41.Kocián), Suský – Víša, Popp, Poláček, Mach – Beneš, Krevňák.