MSK-Zbrojovky junioři 3:0 (0:0)

V pondělí 13.ledna zahájili třetiligoví fotbalisté MSK Břeclav trénink na jarní odvety třetí nejvyšší české soutěže. Do tréninků se zapojilo osmnáct nových tváří. „Některé fotbalisty jsme si sami vybrali na zkoušku, jiné nám dodali jejich agenti. Teprve příští týdny ukáží, které z nich do hráčského kolektivu zařadíme. Pro nás jsou jasná dvě kritéria. Buď to budou hráči na úrovni našich osvědčených opor, jakými jsou např. Pavel Simandl, David Cupák a Miroslav Král, nebo hráči, u kterých lze předpokládat v budoucnu výrazné výkonnostní zlepšení.

První dojem nebyl dobrý, zklamala nás hlavně nedostatečná kondiční připravenost většiny adeptů příchodu do MSK,“ vyjadřuje se k potenciálním nováčkům fotbalové Břeclavi trenér áčka mužů MSK Milan Valachovič. Šanci novým hráčům dal ve zvýšené míře v prvním přípravném zápasu, patřícím do rámce zimní přípravy družstva. Soupeřem MSK byla juniorka Zbrojovky Brno. V prvním poločasu, který skončil bez branek, si hodně zahráli nováčci v dresu MSK. V této části hry byli lepší hosté, kteří si vypracovali tři slibné gólové šance. Nastřelili tyč a dvakrát zachraňoval domácí na brankové čáře obránce MSK Jakub Šenk.

Ale i hráči Břeclavi se mohli střelecky prosadit, konkrétně Adam Fiala, který byl dvakrát sám před brankářem Zbrojovky. Jednou mířil vedle tyče, podruhé jen nastřelil tělo gólmana. Ve druhém poločasu postavil Milan Valachovič stabilní sestavu a na úrovni hry jeho svěřenců se to projevilo. Dirigentské schopnosti Simandla a Cupáka dostávaly útočníky MSK do šancí a tři z nich skončily gólem. První úspěch zaznamenal střelou od tyče do sítě Tomáš Smolka v padesáté minutě, stalo se tak po jeho samostatném úniku. Zbrojovka se snažila rychle odpovědět, ale její dobrá střela skončila jen na břevnu branky Lukáše Prokopa, který ve druhé půli vystřídal Davida Mrkvicu.

V 68.minutě po rychlém protiútoku skóroval Pavel Lapeš, který dokázal kličkou obejít brankáře hostí a z úhlu poslal míč do sítě. Tentýž hráč se mohl prosadit ještě jednou, když úspěšně přeloboval brankáře hostí, ale míč skončil na břevnu. Sedm minut před koncem hrací doby pečetil vítězství domácích na 3:0 Matěj Wallisch, odchovanec MSK, který je ještě dorosteneckého věku. Dostal dobrou přihrávku od Lapeše a poslal míč za záda brankáře Zbrojovky druhým „angličanem“ zápasu, míčem, který nejprve orazítkoval vnitřní část tyče.

Plánovaný zápas s juniorkou Slovácka, který se měl hrát ve středu 22.ledna, soupeř odřekl. Znovu lze vidět fotbalisty MSK v akci již v sobotu 25.ledna, kdy na domácím hřišti uvítají v 11 hod vedoucí celek krajského přeboru FK Mutěnice.