Mutěnice-MSK Břeclav A 2:2 (0:2)

 

Ani další přátelský zápas fotbalistů MSK A nevybočil z tradice posledních týdnů. V Mutěnicích poslal trenér Karel Bečka do první půle to nejlepší, co měl aktuálně k dispozici. Chyběli mu Tomáš Pospiš, Jan Hloch, Stanislav Klusák a Ivan Dvořák, přesto měli jeho svěřenci  s výjimkou úvodních desíti minut  zřetelnou herní převahu, kterou vyjádřili dvěma gólovými zápisy. Skóre otevřel ve 27.minutě Antonín Horváth. Od středních záložníků dostal přihrávku mezi obranu, obelstil posledního z obránců a nedal šanci brankáři Mutěnic. Na 2:0 zvýšil tři minuty před koncem první půle Filip Lošťák, hlavou po rohovém kopu.

 

Jeho střela byla sama o sobě gólová, jeden z obránců domácích chtěl míči zabránit v cestě do sítě a jen ho do ní usměrnil. A byly i další nevyužité dobré střelecké příležitosti. Ve druhém poločasu došlo ke třem změnám, které nic dobrého nepřinesly. Brankář Vojtěch Bíza se podílel na první brance Mutěnic, když neudržel míč v rukavicích a útočník soupeře mohl snadno hlavou zblízka skórovat. Zatímco hráči MSK začali druhou část hry s tím, že se snad nemůže nic vážného stát, Mutěnice vycítily svou šanci, získaly herní převahu a podařilo se jim vyrovnat na 2:2. „Musel jsem vrátit do hry brankáře Prokopa a obránce Lošťáka, abychom nakonec tento zápas neprohráli,“ komentuje výsledek a průběh zápasu trenér Karel Bečka.

 

Sestava MSK: Prokop (46.Bíza, 70.Prokop) – Košut, Zezula, Lošťák (46.Nešpor, 70.Lošťák), Dobšíček – Jurčík (46.Svoboda), Paděra, Simandl, Wallisch – Giertl, Horváth (46.Tetur).

 

V průběhu posledního únorového týdne odehrají fotbalisté MSK  Břeclav A další dva přátelské zápasy. Již ve středu 25.2. budou hostit Bratislavu-Raču (od 18 hod), v sobotu 28.2. se v Břeclavi představí MFK Vrbové (od 13 hod). Po těchto startech by se již měla začít dotvářet definitivní základní sestava celku pro mistrovské boje v jarní části MSFL.

Zpět