Tři dny po vítězném utkání se Slováckem v Ondrášovka cupu zajížděli fotbalisté MSK Břeclav k utkání 5. kola MSFL do Uničova. Domácím se letos zatím nedaří a v tabulce byli před zápasem až na 14. místě. Bylo tedy jasné, že to pro MSK nebude jednoduchý zápas.
V 1. poločase se hrál vyrovnaný fotbal s minimem šancí na obou stranách. Jediným významným momentem této fáze utkání bylo zranění Dvořáka ve 36. minutě. Na jeho místo naskočil Ivančic. 
Vše fotbalově podstatné se událo až ve 2. poločase. Do něj vstoupili lépe fotbalisté MSK. Hned ve 47. minutě utekl obraně Uničova Bielčík, před brankou našel zcela volného Simandla a Břeclav vedla 0:1. Domácí se z tohoto šoku vzpamatovali poměrně rychle a po několika závarech před brankou Prokopa se jim podařilo už v 53. minutě vyrovnat. Úspěšným střelcem byl Řehák. Po vyrovnámí už bylo utkání o něčem jiném. Útoky se přelévaly na obě strany, dvě velké šance zmařil Uničovu opět vynikající Prokop. Výborné příležitosti měla také Břeclav. Jednou však na poslední chvíli zasáhla obrana Uničova, podruhé krátce před koncem mířil Veselý těsně vedle. Utkání tak skončilo remízou a dodejme, že ta byla spravedlivá. O bod se zasloužilo celé mužstvo a výkon zejména v druhém poločase lze hodnotit jako velmi dobrý.

Sestava MSK Břeclav
Prokop - Polák, Schwarz, Michal, Demjanovič -Jakubovič, Dvořák (36. Ivančic), Simandl, Chromeček (67. Paulík), Pacl - Bielčík (79. Veselý)
Diváci: 310

Zpět