MSK Břeclav U19-RSM Hodonín U19 0:0 (0:0)

Ve třetím kole Moravskoslezské dorostenecké ligy hostila fotbalová devatenáctka MSK Břeclav v derby-zápasu hráče RSM Hodonín. Ti si v prvních dvou kolech připsali na své konto dvě vítězství a vysoce aktivní skóre 8:2 a to je stavělo na druhé místo tabulky. Dali tím najevo, že nebudou soupeřem ledajakým.

První minuty zápasu byly z pohledu domácích dorostenců dobré, drželi dobrých sedm minut vyrovnanou hru. Pak se začaly množit jejich nepřesnosti, což se promítlo do sníženého sebevědomí a aktivita se přesunula na kopačky hostujícího celku. K tomu přišla 38.minuta, kdy musel hřiště po druhé žluté kartě opustit Richard Simonyi. Do konce první půle se již nic vážnějšího nestalo, devatenáctku MSK ale čekalo dalších krušných pětačtyřicet minut hry.

„Ukázala se vnitřní síla hráčského kolektivu. Ve druhé půli hrál lépe, než v té první, dokonce dokázal i v oslabení rozvíjet křídelní hru a málem se mu podařilo v poslední minutě sáhnout na tři body. Dan Rychlík unikl po pravé straně a poslal míč do šestnáctky Hodonína přesně na Richarda Tichého. Ten měl dostatek prostoru, míč ale nedokázal dobře zpracovat a bylo po šanci,“ popisuje průběh zápasu trenér MSK U19 Jaroslav Nádeníček.

Chválí celé družstvo, zejména za dobře organizovanou obrannou hru, která neumožnila Hodonínu skórovat. Obzvláště brankář MSK Dominik Kunický byl bezchybný. Dobře zvládal vybíhání, jeho výkopy nacházely spoluhráče a dokázal organizovat celou obrannou hráz před sebou. Vzhledem k průběhu hry, dlouhým minutám oslabení a nesporné kvalitě soupeře lze nerozhodný výsledek považovat za úspěch mladých fotbalistů MSK.

Sestava MSK U19: Kunický – Trčka, Košut, Svoboda, Rychlík (90.Kocourek) – Suský, Tichý, Vu Van (70.Kurdík), Simonyi, Florus (46.Redek) – Novák.

Další výsledky: Třinec-Vítkovice 1:1 (0:0), Frýdek-Místek-Kroměříž 1:1 (1:0), Líšeň-Prostějov 1:2 (0:1), Havlíčkův Brod-Sparta Brno 7:0 (2:0), Znojmo-Vyškov 0:3 (0:1), Šumperk-HFK Olomouc 3:0 (2:0).

Tabulka: 1. 1.SK Prostějov – 9 bodů, 2.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 7, 3.RSM Hodonín – 7, 4.MFK Frýdek-Místek – 7, 5.FK Fotbal Třinec – 7, 6.FC Slovan Havlíčkův Brod – 6, 7.FK SAN-JV Šumperk – 6, 8.MSK Břeclav – 4, 9. 1.SC Znojmo FK – 3, 10.MFK Vyškov – 3, 11.MFK Vítkovice – 1, 12. 1.HFK Olomouc – 0, 13.SK Líšeň – 0, 14.FC Sparta Brno – 0.

V dalším kole čeká devatenáctku MSK Břeclav těžká prověrka. V sobotu 6.září bude od 10:15 hod hostem vedoucího celku soutěže 1.SK Prostějov, který má po třech kolech jako jediný plný počet bodů.