Vyrovnaný boj, hosté byli produktivnější

 

Břeclav.  V předehrávaném zápasu posledního kola Moravskoslezské dorostenecké ligy hostili fotbalisté MSK Břeclav U19 ve středu 29.května silný celek MFK Frýdek-Místek, jemuž patří průběžně druhá příčka patnáctičlenné tabulky soutěže. Rozdíl ve výkonnosti nebyl na hřišti znát. Dorost MSK se svému soupeři v poli zcela vyrovnal, jen ve využití nabídnutých střeleckých příležitostí byl celek Frýdku-Místku lepší, a to rozhodlo o jeho vítězství 2:0. První šance domácích měli ve dvanácté minutě Jakub Sasínek a Lubor Slunský. První poslal střelu na brankáře MFK, druhý dorážel vyražený míč, který se ale do sítě nedostal. O šest minut později kopali hosté rohový kop, míč chtěl po hlavičce odvrátit do bezpečí Petr Balga, ten se mu ale svezl tak nešťastně, že skončil za zády brankáře MSK Dominika Kunického. Ve 22.minutě mohlo být vyrovnáno. Hloch poslal přesný centr na hlavu Ivo Tetura, brankář Frýdku-Místku ale byl na místě. Celkově byl starší dorost MSK v prvním poločasu aktivnější, chvílemi soupeře přehrával, chyběly jen finální přihrávka a zakončení. Svižné tempo a dobrá úroveň hry pokračovaly i ve druhém poločasu. Matěj Wallisch šel v 51.minutě ze strany sám na brankáře, ten ho ale vychytal. Hned nato měli obdobnou šanci hosté. Střelu po nájezdu Kunický vyrazil, dorážený míč vykopl z brankové linie Roman Pafkovič. Druhá gólová šance se zrodila v 58.minutě. Stopeři MSK Pafkovič a Tomáš Košut se nedohodli, míč se dostal k Tomáši Horčičkovi, který ho mohl hlavou poslat do bezpečí ke Kunickému. Volil odkop, míč mu však nesedl, dostali se k němu hráči Frýdku-Místku a šanci využili ke vstřelení druhé branky na 2:0. Dorostenci Břeclavi se nechtěli s výsledkem smířit a znovu a znovu se pokoušeli o dobytí branky MFK. V 78.minutě Dan Netopilík krásnou střelou z patnácti metrů orazítkoval tyč. Stejný hráč měl o tři minuty později po nájezdu další velmi dobrou šanci, z pěti metrů místo střely volil přihrávku před branku a míč obránci soupeře uklidili do bezpečí. Mezitím se k nájezdu dostali i hosté, ale Kunický při svém dalším dobrém zákroku jejich šanci zneškodnil. „Zápas měl velmi dobrou úroveň a jsem rád, že k tomu dobrým výkonem přispěli i naši hráči. Hra byla vyrovnaná, jen v produktivitě byl mezi oběma celky rozdíl,“ řekl po zápasu trenér devatenáctky MSK Luděk Zlámal.

 

Sestava MSK U19: Kunický – Wallisch, Košut (88.Šanda), Pafkovič, T.Horčička – Hloch, Balga, Slunský, Novák (66.M.Horčička) – Tetur (60.Netopilík), Sasínek (74.Hakala).

 

V neděli 2.června se v rámci oslav Dne dětí a pokusu o divácký rekord při zápasu dorostenecké ligy střetne celek MSK U19 se třetím týmem MSDL Sigmou Olomouc. Začátek je v 15 hod, v předzápasech se mladší žáci MSK U13 a U12 střetnou s Hodonínem (v 11.30 a ve 13:00 hod).

(er)

Zpět