MSK U19-Vyškov U19 2:2 (1:1)

Zajímavý zápas svedl nejstarší fotbalový dorost MSK Břeclav v Moravskoslezské dorostenecké lize U19 se svými protějšky z MFK Vyškov. Nezačal nejlépe, v první půli měli ze hry více jeho soupeři, kteří se také ujali v osmnácté minutě vedení 1:0. A  měli i další šance, kterých ale nedokázali využít. „Vyškov byl zpočátku aktivnější, my jsme byli o krok pozadu, nepředváděli jsme to, na čem jsme se dohodli,“ kriticky hodnotí úvod zápasu trenér devatenáctky MSK Jiří Pecha.

V 37.minutě se o vyrovnání postaral po rohovém kopu Vojtěcha Hovězáka Daniel Bílek. Míč se několikrát odrazil, až se dostal k Bílkovi a ten prostřelil hradbu těl před sebou. V dalších minutách ještě několikrát unikl po levém křídle Tomáš Novák, jeho přihrávky do šestnáctky Vyškova ale nenašly správného adresáta. O přestávce trenér Pecha v kabině důrazně připomenul, co a jak je třeba hrát. A druhá půle byla pro domácí dorost o hodně vydařenější.

Do vedení se devatenáctka MSK dostala po dalším centru Nováka, který tentokrát našel hlavu Ivo Tetura, od níž míč směřoval do sítě Vyškova. A byly i další dobré šance k navýšení skóre. Měli je Bílek, Marián Hakala a tu největší Novák, který z malého vápna trefil jen boční síť branky hostí. Vypadalo to na těsné vítězství 2:1, ale přišla osudová devadesátá minuta hry. Vyškov kopal přímý kop z poloviny hřiště a jeho volný útočník srovnal hlavou na konečných 2:2.

„Náš brankář Dominik Kunický si ještě srovnával hráče ve zdi, když hosté nečekali na hvizd rozhodčího, rychle zahájili akci, a gólman MSK se nestačil orientovat. I na takové situace se musíme naučit být připraveni,“ popisuje závěr zápasu trenér Pecha a ještě dodává. „Je to škoda, mohli jsme Vyškov bodově doskočit. Stále ale chceme usilovat o konečnou sedmou příčku v soutěži.“

Sestava MSK U19: Kunický – Košut, Svoboda, Kolaja (43.Simonyi), Večeřa – Hovězák, M.Horčička, Pohanka (68.Hakala), Novák – Bílek, Tetur.

Další výsledky: Prostějov-Vítkovice 3:0 (0:0), Hranice-Havlíčkův Brod 2:3 (2:1), Kroměříž-Třinec 6:0 (1:0), Hlučín-HFK Olomouc 2:1 (0:1), Znojmo-Hodonín 5:0 (3:0), Sparta Brno-Líšeň 1:1 (0:1).

Tabulka po 23.kole: 1.MFK Vítkovice – 48 bodů, 2.FC Hlučín – 47, 3.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 46, 4.SK Hranice – 45, 5. 1.SK Prostějov – 44, 6. 1.SC Znojmo FK – 39, 7.MFK Vyškov – 30, 8.FC Slovan Havlíčkův Brod – 27, 9.MSK Břeclav – 27, 10.RSM Hodonín – 26, 11. 1.HFK Olomouc – 25, 12.SK Líšeň – 20, 13.FK Fotbal Třinec – 9, 14.Sparta Brno – 8.

Program 24.kola16.-18.5.): Třinec-Sparta Brno, Hodonín-Prostějov, Líšeň-Znojmo, Havlíčkův Brod-Kroměříž, HFK Olomouc-Hranice, Vyškov-Hlučín, Vítkovice-MSK (18.5. 10:15 hod).