Začali a skončili dobře, střed patřil Líšni

 

Břeclav (hý).  Fotbalová devatenáctka MSK Břeclav využila okénka v programu, vzniklého odkladem prvního jarního kola mistrovských soutěží, k přátelskému zápasu s SK Líšeň. Nastoupila proti sobě dvě družstva ze stejné soutěže, a tak se dal očekávat vyrovnaný boj. Nakonec se oba soupeři rozešli smírně po výsledku 2:2, když nerozhodný byl i první poločas (1:1). Trenér Luděk Zlámal si měl možnost naposledy před zahájením Moravskoslezské dorostenecké ligy vyzkoušet všechny hráče širšího kádru. Zpočátku mu jeho svěřenci dělali radost. Dobře kombinovali, byli častěji v držení míče a v pětadvacáté minutě se ujali vedení 1:0. Jakub Sasínek dostal na hranici šestnáctky míč a střelou po zemi k tyči otevřel skóre. Ve 36.minutě přišel trochu smolný okamžik pro domácí fotbalisty. Líšeň poslala střílený centr před branku Lukáše Polacha, který nebyl nejlépe postavený, míč zasáhl jen konečky prstů a ten skončil nečekaně v síti. Po vyrovnání Líšeň ožila, stala se lepším družstvem závěrečných minut první půle a vytvořila si dva nadějné závary před Polachovou brankou. Aktivnější byli hosté i od začátku druhého poločasu, navíc si vytvořili nejméně tři, čtyři vyložené šance. Buď je ale zneškodnil Polach, nebo je zahodili hráči SK nepřesným zakončením. Nerozhodný stav 1:1 vydržel až do 72.minuty hry. Změnu skóre zavinila nepřesná rozehrávka z obrany MSK, po níž se hosté dostali do vedení 2:1. Trenér Zlámal reagoval posílením útoku Davidem Kolajou, v obraně zůstala jen trojice hráčů. Změna přinesla šance Břeclavi. Tu první větší dvojice Marián Matevski, Ondřej Kabrhel neproměnila, ale po další, na jejímž začátku byl Petr Balga a po něm znovu výše zmínění hráči Matevski a Kabrhel, skončila v 75.minutě vyrovnávací brankou na 2:2. Tento stav se již do konce zápasu nezměnil. „Mohl jsem si dnes prozkoušet více hráčů, ověřit si jejich individuální výkony, to bylo hodně prospěšné. Stále chybujeme v rozehrávce, po níž se dostáváme pod tlak a vznikají nebezpečné situace před naší brankou. S útočnou fází jsem byl dnes spokojený. Soupeř měl více jasných šancí, mohl vyhrát tříbrankovým rozdílem, proto beru remízu 2:2 za náš úspěch,“ řekl po zápasu trenér MSK U19 Luděk Zlámal.

Sestava MSK: Polach – Matuška (70.Kolaja), Vejvančický, Šanda, T.Horčička – Ivančic, Wallisch (46.Balga), M.Horčička (46.Netopilík), Hovězák (23.Matevski) – Hakala (46.Kabrhel), Sasínek (46.Jurčík).

Prvním jarním soupeřem devatenáctky MSK v Moravskoslezské dorostenecké lize bude v neděli 31.března od 13 hod na hlavním stadionu MSK celek Vítkovic. Mladší dorost MSK U17 a U16 bude hrát v sobotu 30.března na Slovanu s Frýdkem-Místkem, začátky zápasů budou v 11 a ve 13 hod.

Zpět