Břeclav. Mladší fotbalový dorost MSK Břeclav kategorie U17 čelil v pátém kole Moravskoslezské dorostenecké divize technicky dobře připravenému celku Líšně. Jeho soupeř se ujal vedení z penalty a na 2:0 zvýšil po nešťastném odskoku míče o terénní nerovnost při malé domů. Na 1:2 snížil z přímého kopu Jakub Malhocký, a protože se zlikvidováním sóla Líšně vyznamenal brankář MSK Michal Hübl a na druhé straně ani velká šance Jana Zonygy v poslední minutě první půle nebyla využita, zůstalo skóre do přestávky beze změny. Ke své smůle si Hübl ve 30.minutě podvrtl kotník a musel střídat.

Do druhého poločasu trenéři Jiří Horčička a Roman Konečný poslali na trávník tři čerstvé síly, střelecky se ale dařilo hostům, kteří se třetí brankou uklidnili a pak přidali ještě další dvě. „My jsme řešili útočné akce většinou málo účinnou střelbou zdálky, ať již to byli René Pekaj, Adam Bařina nebo David Nejezchleba, zatímco hosté kombinovali téměř do branky. Byl to krutý výsledek, paradoxně jsme v první půli hráli hůře, než ve druhé, ale brankový poměr byl pro nás příznivější,“ řekl po porážce hlavní trenér sedmnáctky MSK Jiří Horčička.

MSK U17-Líšeň U17 1:5 (1:2)

Sestava: Hübl (30.Kalina) – Helešic (60.Lepka), Kaňa (41.Pekaj), Herman, Slaný, Pavlík (41.Nejezchleba), Zonyga (41.Kristoň), Dřevěný, Malhocký, Bařina, Tkadlec (60.Štancl).

Další výsledky: Žďár nad Sázavou-Třebíč 3:5 (0:3), Havlíčkův Brod B-Vrchovina 3:3 (1:2), Kyjov-Pelhřimov 1:6 (0:4), Velké Meziříčí-Bohunice 3:2 (1:1), Boskovice-Blansko 0:9 (0:3), Otrokovice-Sparta Brno B 0:7 (0:1).

Tabulka po 5.kole: 1.SK Líšeň – 13 bodů, 2.FK Blansko – 12 (4 zápasy), 3.FC Svratka Brno – 12 (4), 4.Horácký FK Třebíč – 12, 5.FK Pelhřimov – 9, 6.FC Sparta Brno B – 6 (4), 7.FC Žďas Žďár nad Sázavou – 6, 8.FC Velké Meziříčí – 6, 9.FC Kyjov 1919 – 6, 10.SF Vrchovina – 5, 11.FC Slovan Havlíčkův Brod B – 4, 12.FC Viktoria Otrokovice – 4 (4), 13.MSK Břeclav – 3 (4), 14.FC Boskovice – 1 (4), 15.Tatran Bohunice – 0 (4).

V dalším kole bude hrát sedmnáctka MSK ve středu 9.září v Bohunicích, kde bude chtít lepším výkonem porážku s Líšní odčinit.