Dvě výhry třináctky a postup v tabulce

Břeclav (JH). V sobotu 29.srpna hostila fotbalová třináctka MSK mladší žáky Mikulova a ve druhém kole krajského přeboru získala svou první výhru, a to vysokým rozdílem 12:0.  Odčinila tak vysokou prohru z prvního kola ze Židenic. „Kluci od začátku vládli jednoznačně na hřišti, nedali soupeři žádnou šanci,“ řekl po zápasu spokojený trenér Miloš Vaněček.

Na brankách se podílelo sedm hráčů MSK U13, nejúspěšnější z nich byl se třemi přesnými zásahy Matěj Krmíček.

MSK U13-Mikulov U13 12:0 (4:0)

Sestava: Ludvík – Suchánek, Struška, Marták, Zrůna, Krmíček, Penáček, Mrkvica, Tesař, Zelinka, Gandigliota.

Brno-Řečkovice (JH). Ve vloženém třetím kole soutěže hráli mladší žáci MSK U13 v úterý 1.září v Brně-Židenicích. Po těžkém boji získali další tři body za těsnou výhru 4:3 a posunuli se v tabulce na pěkné páté místo. V jedenácté minutě otevřel skóre Pavel Penáček, který využil pěkné přihrávky od Petra Zelinky. Za dalších sedm minut již vedli hráči MSK 2:0. Zdařilá kombinace začala u vlastní branky a na jejím konci byl znovu Penáček, který finální přihrávku převzal od Dana Netopila. Naději na výhru umocnila třetí branka v síti Řečkovic, o kterou se postaral střelou z patnácti metrů Tomáš Mrkvica. „V této fázi hry jsme byli jednoznačně lepší, domácí jsme do ničeho nepustili,“ komentoval průběh dění na hřišti trenér Miloš Vaněček. Do konce poločasu ale domácí dokázali srovnat na 3:3, nejprve lobem z větší vzdálenosti, pak gólem z neodpískaného postavení mimo hru a následně svým třetím gólem po zjevném podlomení sebedůvěry celku MSK. Po přestávce se znovu vrátila třináctka MSK do aktivní hry, měla šance, ale již nebyla tak produktivní. Až v 52.minutě po rohovém kopu dal Mrkvica hlavou svou druhou branku a rozhodl tak o zasloužené výhře svého celku. Trenérské trio Miloš Vaněček, Josef Kadrnka a Luboš Lukášek bylo hodně spokojené s tím, že jejich svěřenci po jasném vedení a jeho ztrátě našli v sobě morální sílu a dovedli zápas do vítězného konce.

SK Řečkovice U13-MSK U13 3:4 (3:3)

Sestava: Ludvík – Netopil D., Marták, Zrůna, Penáček, Mrkvica, Zelinka, Gandigliota, Netopil S.

Další výsledky: Ivančice-Veselí 4:2 (3:0), Bohunice-Židenice 0:20 (0:9), Svratka-Blansko 5:1 (2:1), Mikulov-Kohoutovice 2:7 (1:3), Moravský Krumlov-Starý Lískovec2:5 (0:4), Kyjov-Kuřim 6:2 (2:1).

Tabulka: 1.ČAFC Židenice 2011 – 9 bodů, 2.FC Ivančice – 9, 3.FC Svratka Brno – 7, 4.Tatran Kohoutovice – 6, 5.MSK Břeclav – 6, 6.FC Kyjov 1919 – 6, 7.FC Veselí nad Moravou – 4, 8.Tatran Starý Lískovec – 4, 9.SK Řečkovice – 3, 10.FC Moravský Krumlov – 3, 11.FC Kuřim – 3, 12.Tatran Bohunice – 1, 13.FK Blansko – 0, 14.FC Pálava Mikulov – 0.

Ve čtvrtém kole krajského přeboru mladšího žactva bude hrát třináctka MSK v neděli 6.září v Kuřimi.