Brno.  Mladší žáci fotbalového oddílu MSK Břeclav kategorie U13 začali svůj start v krajském přeboru vysokou porážkou 2:10 v Židenicích. Svěřenci trenérů Miloše Vaněčka, Josefa Kadrnky a Luboše Lukáška byli zvědavi, jak se jim povede v soutěži, která je níže, než loňská žákovská liga SpSM. Ukázalo se, že i krajský přebor Jihomoravského kraje má svou kvalitu, že boje o mistrovské body budou tuhé.

 

„Domácí nás jasně přehrávali ve všech fotbalových dovednostech. Od začátku udávali tempo hry a po zásluze vyhráli vysokým rozdílem branek,“ suše komentuje výsledek hlavní trenér třináctky MSK Miloslav Vaněček. I přes narůstající nepříznivé skóre se však hosté nevzdávali, snažili se ze všech svých sil. Jejich první branku vstřelil za stavu 0:6 Aleš Procházka, který se po dobré přihrávce od Richarda Strušky dostal sám před brankáře a nemýlil se. Bylo to ve čtyřicáté minutě hry, v úvodu druhého poločasu. Obdobným způsobem dosáhli mladší žáci MSK i druhé branky v samotném závěru zápasu. Po centru Matěje Krmíčka šel sám na brankáře Židenic Ondřej Suchánek a upravil konečný stav na 10:2 pro domácí.

„Bylo vidět, že kluky vysoká porážka mrzí. Jistě si uvědomili, že je čeká hodně tvrdé práce na trénincích, aby se naučili všemu potřebnému a mohli být celkům KP rovnocenným soupeřem v dalších kolech,“ dodává trenér Vaněček.

 

ČAFC Židenice U13-MSK U13 10:2 (4:0)

 

Sestava: Kováčik – Marták, Tesař, Netopil, Mrkvica, Struška, Krmíček, Penáček, Suchánek, Netopil, Procházka.

 

Další výsledky: Blansko-Ivančice 0:6 (0:2), Veselí-Kyjov 6:3 (1:2),, Starý Lískovec-Svratka 2:2 (1:1), Kohoutovice-Moravský Krumlov 10:1 (2:0), Řečkovice-Mikulov 5:4 (1:1), Kuřim-Bohunice – odloženo na 27.8.

(er)

 

Zpět