Fotbaloví mladší žáci MSK Břeclav U13 se zúčastnili v Praze turnaje družstev své věkové kategorie, což byla pro ně odměna za úspěšnou reprezentaci klubu v podzimní části krajského přeboru i za dobrou tréninkovou docházku. Změřili síly s několika českými celky, které startují v nejvyšších domácích soutěžích, a proto se nedal očekávat žádný výraznější výsledek. I když ale na turnaji desíti celků skončili poslední, nezůstali bez úspěchu. Dokázali remizovat s Kladnem 1:1. V dalších zápasech podlehli Motorletu Praha 1:0, Ústí nad Labem 0:2, Viktorii Žižkov 0:4, Spartě Praha 0:2, Bohemians Praha 0:2, Admiře Praha 0:7, FK Teplice 0:6 a Slávii Praha 0:6.

 

Vyzvednout lze výsledky se Spartou Praha, která turnaj vyhrála, a s Motorletem, třetím v konečném pořadí. Nutno dodat, že zatímco soupeři měli převážně složená družstva výhradně z hráčů ročníku 2003, v Břeclavi se již připravuje další generace, za MSK nastoupili čtyři hráči o rok mladší (2004) a jeden dokonce mladší o dva roky (2005). Každý zápas se hrál s plným nasazením a mladí fotbalisté MSK pochopitelně v závěrech ztráceli síly, což se projevovalo na výsledcích. Ty ale nebyly v tomto případě vůbec důležité. Pořadatelé turnaje „Teecane Cup 2015“ poskytli všem účastníkům veškerý servis od ubytování přes dopravu na stadion a zpět na nádraží.

 

„V létě chceme zorganizovat podobný turnaj u nás a doufáme, že se zrodí trvalejší spolupráce s pražským klubem, který nás na listopadový turnaj pozval. O dobrou atmosféru na pražském turnaji se postarali i rodičové našich hráčů, kteří nás doprovázeli a snažili se kluky v každém zápasu podpořit,“ říká hlavní trenér třináctky MSK Miloš Vaněček.

 

Jedinou kaňkou turnaje bylo zranění Michala Tesaře hned v prvním zápasu (natažené kolenní vazy), který tak musel zbytek bojů sledovat jako divák.

 

Fotogalerie: http://www.mskbreclav.najednou.cz/galerie2/255/

 

Účastníci turnaje z MSK U13: Lukáš Ludvík – Michal Zrůna, Michal Tesař, Martin Marták, Tomáš Mrkvica, Flávio Candigliota, Petr Zelinka, Pavel Peňáček, Samuel Netopil, Daniel Netopil, Tibor Dunka, Matěj Krmíček a Jakub Hladký.                                                                                                                         Trenéři: Miloš Vaněček, Josef Kadrnka a Luboš Lukášek.

Zpět