Břeclav.  Fotbalový dorost MSK Břeclav U19 pokračoval ve svých dobrých výkonech v Moravskoslezské dorostenecké divizi, když na svém hřišti porazil 3:1 Velké Meziříčí, které bylo v tabulce těsně před ním. Byl to zápas Richarda Tichého, který byl autorem všech tří branek MSK.

MSK Břeclav U19-Velké Meziříčí U19 3:1 (2:0)

Devatenáctka MSK měla zřetelnou převahu po celý zápas. Kromě dvou vstřelených branek měla v prvním poločasu ještě nejméně tři další stoprocentní gólové šance, stále ale přetrvávají problémy se zakončováním akcí. Střelecké kopačky si k tomuto zápasu obul Richard Tichý. První gól vsítil ve 35.minutě, když se Ondřej Kocourek vydal po straně do úniku, přihrával před branku pod sebe a Tichý úspěšně dorážel.  O dvě minuty později kopal Martin Krevňák roh, hlavičku Tomáše Trčky brankář Meziříčí jen vyrazil a všudybyl Tichý znovu akci přesně zakončil. Ve druhém poločasu naplnil hattrick brankou, která se velmi podobala té první, jen hráčem, který utekl s míčem podél postranní čáry a přihrával pod sebe byl tentokrát Michal Florus. Hosté snížili na konečných 3:1 pro MSK až šest minut před koncem základní hrací doby. „Výborný výkon podali oba stopeři Denis Víša a Martin Krevňák, dobrá byla celá obrana a postupně se rozehrávala i záloha.  Jen v útoku potřebujeme k realizování šancí stále více pokusů, s tříbodovým ziskem jsme ale spokojeni,“ přidává své hodnocení trenér Štefan Víša.

Sestava: Bíza – Fungáč, Krevňák, Víša, Knézlík – Kacr, Florus, Redek, Trčka (80.Štancl) – Kocourek (65.Suský), Tichý (73.Martínek).

Další výsledky: Třebíč-Svratka Brno 2:4 (1:1), Bohunice-Blansko 1:2 (0:0), Pelhřimov-Sparta Brno 3:2 (3:0), Vrchovina-Otrokovice 1:0 (1:0), Líšeň-Boskovice 2:2, Havlíčkův Brod-Kyjov 6:0 (1:0).

Tabulka po 10.kole: 1.FC Žďas Žďár nad Sázavou – 22 bodů (9 zápasů), 2.FK Blansko – 21 (9), 3.FC Svratka Brno – 20 (9), 4.FC Viktoria Otrokovice – 20 (9), 5.MSK Břeclav – 16, 6.SFK Vrchovina – 14 (9), 7.Horácký FK Třebíč – 14, 8.FC Velké Meziříčí – 14, 9.SK Líšeň – 12 (9), 10.FC Slovan Havlíčkův Brod – 11, 11.FK Pelhřimov – 11 (9), 12.FC Sparta Brno – 10 (9), 13.Tatran Bohunice – 7 (9), 14.FC Boskovice – 4 (9), 15.FC Kyjov 1919 – 0.

V dalším kole bude mít devatenáctka MSK volný los, další zápas bude hrát až v sobotu 24.října na domácím hřišti proti Boskovicím. Ostatní účastníci MSDD vytvoří v 11.kole sedm dvojic a až v posledním kole podzimu se počet odehraných zápasů všech celků srovná.