Pět gólů a dost zajímavých momentů nabídlo utkání mezi Hlučínem a Břeclaví. Domácí rychle prohrávali o dva góly, ale do zápasu se dokázali vrátit.

 

FC Hlučín 2:3 (1:2) MSK Břeclav

Domácí výběr měl katastrofální vstup do zápasu. Už po šesti minutách hry se k míči dostal Simandl a prostřelil Juráka. Za další tři minuty střílel nebezpečně Dostálek a gólman Jurák vytáhl skvělý zákrok. Jenomže za pár okamžiků vystřelil ze strany Kotol, domácí gólman si myslel, že míč jde mimo a jen ho sledoval. Ten se ale odrazil od tyče do sítě – 0:2.

 

V 19. minutě bylo pořádně horko i na druhé straně. Na přesný centr Schaffartzika od rohového praporku si vyskočil Hanus a brankáře Prokopa zachraňovalo břevno. Za další dvě minuty aktivní Schaffartzik nebezpečně vystřelil, gólman míč reflexivně vyrazil jen k Hanusovi, který takovéto situace řeší s přehledem a snížil na 1:2.

 

Do druhého poločasu vstoupili domácí velkým náporem. Po akci Badalyana srovnával dorážkou do prázdné branky Dostál. Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. V 64. minutě vyrobil chybu Barcal, míč se od Simandla dostal ke Kotolovi, který poslal Břeclav znovu do vedení.

 

Hlučín se snažil o vyrovnání. Nejblíže k němu měl Schaffartzik, jehož dělovka málem polámala brankáři Prokopovi ruce, nicméně míč vyrazil s velkým štěstím do břevna. V samotném závěru zazdili velkou tutovku i hosté.

 

 

Žluté karty: Badalyan, Bogdaň – Simandl, Santos

Branky: 21´Hanus, 52´Dostál – 6´Simandl, 13´Kotol, 64´Kotol

Sestava Hlučín: Jurák – Skřehot, Heinik, Bogdaň, Barcal – Dostál, Wludyka (84´Drozd), Lukáš, Schaffartzik – Hanus – Badalyan. Trenér: Pavel Hajný

Sestava Břeclav: Prokop – Šenk (60´Dos Santos), Krejčí, Dobšíček, Levčík – Kotol, Dostálek, Kleiber (71´Bezděk), Mariotti (57´De Carvalho) – Simandl – Sasín. Trenér: Milan Valachovič

Rozhodčí: Antoníček – Kubica, Vojkovský

Zpět